Vienuolika arbatmedžių aliejaus pritaikymo būdų

Profesionaliai atnaujinta: 26 October 2020

Natūralus augalinis ekstraktas arbatmedžių aliejus yra puikiai žinomas dėl savo veiksmingų antibakterinių ypatybių. Toliau apžvelgsime kai kuriuos arbatmedžių aliejaus pranašumus ir daugybę įvairiausių būdų, kaip pasinaudoti šiuo natūraliu ekstraktu.

Parašė Anne Thestrup Meimbresse

Anne, „Varde“ vaistinė
Anne yra įgijusi farmacijos mokslų magistro laipsnį Pietų Danijos universitete ir jau 7 metus dirba „Varde“ vaistinėje. Paskaitykite, ką ji pataria vartotojams ir gydytojams apie teisingą medicininių produktų vartojimą.

1. Susidoroti su spuogais ir į spuogus linkusia oda

Arbatmedžių aliejuje esantys stiprūs antimikrobiniai junginiai yra puikus pasirinkimas, kai reikia prižiūrėti į spuogus linkusią odą. Net visiškai nedidelis kiekis aliejaus gali prasiskverbti į odą ir atkimšti riebalines liaukas, pašalinti susikaupusius riebalus ir negyvos odos ląsteles.

Arbatmedžių aliejus taip pat gali išdžiovinti inkštirus, spuogus ir kitus darinius, todėl laikui bėgant jie tampa mažiau matomi. Tačiau svarbu pabrėžti ir tai, kad, nors arbatmedžių aliejus gali pagerinti odos būklę, vis dėlto per dažnai naudojant šį aliejų jis gali išsausinti odą, todėl organizmas gali pradėti gaminti per daug riebalų ir odos būklė dar labiau pablogėti.


Profesionalo patarimas: mes rekomenduojame naudoti gerai išbandytus gaminius, kurių sudėtyje jau yra odai tinkama arbatmedžių aliejaus dozė, skirta padėti kovoti su spuogais ir akne nekenkiant odai.

Spuogelius ant kaktos, skruostų ar nosies galima gydyti, kelis lašus gryno arbatmedžių aliejaus įlašinant į šaukštelį hamamelių ekstrakto ir tepant šiuo skysčiu suvilgyta vata. Kad rezultatas būtų veiksmingesnis, pabandykite palikti užteptą mišinį kelioms valandoms ar net per naktį.

Spuogelius ant nugaros, krūtinės ir kitų kūno vietų gydykite arbatmedžių aliejaus voniomis. Tai galite padaryti, įlašinę keletą lašų aliejaus į įprastą vonios vandenį ir pamirkę vandenyje bent dešimt minučių. Taip sunaikinamos bakterijos, todėl oda atrodo akivaizdžiai gaivesnė, švytinti ir sveika.

2. Randams šviesinti

Arbatmedžių aliejų galite įtraukti ir į veido bei odos priežiūros procedūras, jei norite sumažinti spuogelių, arba galite nusipirkti jau paruoštų saugių odos priežiūros priemonių su arbatmedžių aliejumi. Arbatmedžių aliejuje yra antioksidantų, skatinančių odos ląstelių regeneraciją. Be to, jis yra daug pigesnė ir natūrali brangių kosmetinių kremų alternatyva. Su pagrindiniu aliejumi sumaišytą arbatmedžių aliejų arba arbatmedžio aliejaus serumą kasdien įtrindami į randą, kol visiškai įsigers, po kurio laiko pamatysite, kad oda atrodo daug geriau.


3. Pjautinėms žaizdoms ir infekcijoms gydyti

Jei susižalojote ar atviroje žaizdoje yra nedidelė infekcija, kaip naminį tepalą galite naudoti arbatmedžių aliejų kartu su levandų eteriniu aliejumi. Būtinai kruopščiai nuplaukite žaizdą vandeniu ir du lašus arbatmedžių bei levandų aliejaus įlašinę į simondsijų aliejų užpilkite ant pjautinės žaizdos, uždėkite tvarstį, kad išvengtumėte infekcijų.

Australian Bodycare 100 % grynas arbatmedžio aliejus (10ml / 30ml)

Australian Bodycare 100 % grynas arbatmedžio aliejus (10ml / 30ml)

€7,99

Rodyti produktą


4. Deginimo pojūčiui po skutimosi sušvelninti

Nesiimant jokių priemonių, po skutimosi deganti oda gali atrodyti negražiai, kelti diskomfortą ir net būti skausminga. Ant pažeisto ploto kaip natūralios sutraukiamosios priemonės galima užtepti šiek tiek arbatmedžių aliejaus, kad sumažėtų skutimosi sukeltas odos sudirgimas. Po skutimosi ant vatos tampono užlašinkite keletą lašų hamamelių ekstraktu atskiesto arbatmedžio aliejaus ir šiuo tamponu patapšnokite odos sritis, kuriose nusiskutus jaučiamas deginimas. Turėtumėte pastebėti raminamąjį ir vėsinamąjį pojūtį, kuris gali palengvinti odos būklę.


5. Plaukams ir galvos odai valyti ir jų būklei pagerinti

Arbatmedžių aliejus, turintis natūralių gydomųjų ypatybių ir valomąjį poveikį, gali būti itin naudingas įprastai naudojamo šampūno priedas. Jei būdami duše porą lašų arbatmedžių aliejaus įlašinsite į savo šampūną, neleisite ant galvos odos kauptis cheminėms medžiagoms, riebalams ir negyvos odos dalelėms, be to, kruopščiau išplausite plaukus.

Jei norite pagerinti plaukų būklę, naudokite kokosų aliejų su pora lašų arbatmedžių aliejaus. Taip sudrėkinsite plaukus ir suteiksite jiems sveiko žvilgesio. Procedūrą atlikite du kartus per savaitę įtrindami mišinį į galvos odą ir per visą plaukų ilgį bei palikdami jį veikti bent 30 minučių prieš nuskalaujant.


6. Sveikesniems plaukams

Arbatmedžių aliejus taip pat gali pagerinti galvos odos ir plaukų folikulų kraujotaką, o tai – paskatinti sveikesnių plaukų augimą.

Reguliariai naudojant patį arbatmedžių aliejų arba šampūną, kondicionierių ar kaukę su arbatmedžių aliejumi, gali pagerėti bendra galvos ir plaukų būklė, nes šis aliejus turi antibakterinių ir antiseptinių ypatybių. Reguliariai naudojamas arbatmedžių aliejus apsaugo galvos odą nuo bet kokių būsimų infekcijų, plaukų šaknys geriau maitinamos, todėl pagerėja ir plaukų būklė.


7. Pleiskanoms naikinti

Pleiskanas sukelia natūraliai ant galvos odos atsirandantys mikrobai. Šiems mikrobams mintant natūraliais galvos odos riebalais, susidaro mikrobų išskiriamas šalutinis produktas, kuris gali sukelti odos jautrumą ir uždegimą – ji pradeda niežėti ir pleiskanoti. Galvos odos sausumą ir niežėjimą gali padėti įveikti šampūne esantis arba su kitu aliejumi sumaišytas arbatmedžių aliejus.


8. Kaip rankų dezinfekavimo priemonė

Sumaišę alavijų, levandų ir arbatmedžių aliejus purškiamajame buteliuke, namuose pasigaminsite natūralią rankų dezinfekavimo priemonę. Alavijai tinka odai maitinti ir drėkinti, o aliejai dezinfekavimo priemonėje veikia kaip veikliosios antimikrobinės medžiagos.


9. Padėti susidoroti su nagų grybelio simptomais

Nagų grybelis pasireiškia pageltusių, pastorėjusių ir formą pakeitusių nagų pavidalu. Negydomas nagų grybelis gali sukelti skausmą, diskomfortą, o galiausiai net tapti nagų netekimo priežastimi. Kad nagai būtų švarūs ir suteiktumėte jiems raminamąjį poveikį, ant pažeisto ploto užlašinkite keletą lašų praskiesto arbatmedžių aliejaus. Tai taip pat padės šiek tiek sudrėkinti nagus ir aplink juos esančią odą.

10. Galvos utėlėms naikinti

Nors kai kuriuose ankstesniuose tyrimuose teigiama, kad naikinant galvos utėles gali būti naudingas arbatmedžių aliejus, vis dėlto iki šiol pats veiksmingiausias galvos utėlių naikinimo būdas yra plaukų šukavimas. Galvos utėlėms šalinti rekomenduojama naudoti plaukų kondicionierių ir tankias šukas. Ankstesni tyrimai rodo, kad arbatmedžių aliejus gali išnaikinti galvos utėles šioms esant nimfos ir brandos stadijų, taip pat sumažinti besiperinčių utėlių kiaušinėlių skaičių. Jei turite galvos utėlių ir norite sumažinti odos sudirgimą bei niežėjimą, galite arbatmedžių aliejaus įlašinti į savo šampūną arba kitą aliejų.


11. Vabzdžių įgėlimo vietoms tepti

Arbatmedžių aliejumi puikiai tinka tepti uodų ir vabzdžių įgėlimo vietas, nes jis padeda sumažinti odos patinimą. Niežėjimą galima sumažinti iš pradžių praskiedžiant arbatmedžių aliejų kitu aliejumi, o tada patepant pažeistą vietą. Įkandimo ar įgėlimo vietą stenkitės uždengti tvarsčiu, kad aliejus neišgaruotų ir nenusitrintų. Kol žaizdą išgydysite, ją tepkite du kartus per dieną.


Visuomet prisiminkite – prieš pradėdami tepti arbatmedžių aliejų ant odos, išbandykite jį ant nedidelio odos plotelio, kad išvengtumėte neigiamos odos reakcijos į šią medžiagą. Jei pastebėjote bet kokį paraudimą, sudirgimą ar bėrimą, kruopščiai nuplaukite odą ir arbatmedžių aliejaus nebenaudokite. Arbatmedžių aliejaus niekada negalima nuryti ir naudoti aplink burnos sritį, nes jis gali būti nuodingas net vartojamas nedideliais kiekiais.


Kuo naudingas arbatmedžių aliejus?

Arbatmedžių aliejus yra natūraliai išgaunamas iš Australijoje augančių pražangialapių mirtenių (Melaleuca alternifolia). Išgavimo procesas paprastas – iš siaurų augalų lapų distiliuojami garai. Vietiniai australai jau keletą šimtmečių žinojo apie arbatmedžių aliejaus naudą, o XVIII a. į Australiją atvykus Didžiosios Britanijos tyrinėtojui kapitonui Cookui, supažindino jį su savo „gydomuoju medžiu“. Šimtus metų pražangialapių mirtenių (Melaleuca alternifolia) lapai krito į vandenį, paversdami jį antiseptinėmis voniomis. Kapitono Cooko įgulai buvo leista maudytis tokiame vandenyje ir jie atkreipė dėmesį, kad įvairios jų odos žaizdos ir sudirgimai pradėjo gyti.

Antrojo pasaulinio karo metais Australijos kariuomenė net sugebėjo gauti pajamų iš arbatmedžių aliejaus, nes jis buvo naudojamas sužeistiems kariams gydyti. Arbatmedžių aliejaus gamyba tapo pagrindine karo laikotarpio pramonės šaka, o kiekvienam kareiviui buvo įteikiamas nedidelis arbatmedžių aliejaus buteliukas. Jiems buvo patariama naudoti aliejų žaizdoms, įpjovimams ir vabzdžių įgėlimams tepti. Kareiviai pajuto, kad antiseptinėmis ypatybėmis išsiskiriantis aliejus gali palengvinti diskomforto pojūtį, ir, nors gijimo laikas pailgėjo, sumažėjo infekcijų rizika.

Šiandien moksliniai tyrimai rodo, kad antiseptinės ir antibakterinės arbatmedžių aliejaus ypatybės yra labai naudingos gydant daugumą odos ligų ir šalinant įvairias problemas, taip pat sveikai odos būklei palaikyti. Arbatmedžių aliejų įtraukę į įprastas odos priežiūros procedūras arba naudodami tokioms problemoms kaip spuogai ar pleiskanos spręsti, reguliariai panaudoję kelias savaites pastebėsite, kad odos būklė pagerėjo.

Arbatmedžių aliejus laikomas veiksminga gydomąja priemone, todėl daugybė žmonių pageidauja jį naudoti kaip natūralią kai kurių vaistų ir kosmetinių odos priežiūros priemonių, kurių sudėtyje gali būti agresyvių cheminių medžiagų, alternatyvą. Šiuo metu arbatmedžių aliejus, kaip veiklioji medžiaga, įeina į įvairių veido prausiklių, šampūnų ir kitų kosmetinių gaminių sudėtį.

Australian Bodycare 100 % grynas arbatmedžio aliejus (10ml / 30ml)

Australian Bodycare 100 % grynas arbatmedžio aliejus (10ml / 30ml)

€7,99

Rodyti produktą