Tea Trea Oil arbatmedžio aliejus

Profesionaliai atnaujinta: 30 November 2020

Arbatmedžio aliejus, dar žinomas kaip pražangialapės mirtenės (Melaleuca) eterinis aliejus, yra grynas, natūralus produktas, šimtmečius naudotas Australijoje. Tai unikali, įvairias bakterijas, virusus ir grybelius naikinanti antiseptinė priemonė, puikiai tinkanti daugybės odos problemų sprendimui.

Parašė Anne Thestrup Meimbresse

Anne, „Varde“ vaistinė
Anne yra įgijusi farmacijos mokslų magistro laipsnį Pietų Danijos universitete ir jau 7 metus dirba „Varde“ vaistinėje. Paskaitykite, ką ji pataria vartotojams ir gydytojams apie teisingą medicininių produktų vartojimą.

Arbatmedžio aliejus — veiksminga kovos su odos problemomis priemonė

Antiseptinės arbatmedžio savybės šimtais metų buvo žinomos ir taikomos Australijos aborigenų, neįtikėtinai sėkmingai naudojusių arbatmedžio lapus įvairioms odos problemoms spręsti. Tačiau atvykėliams šio augalo panaudojimo medicininiais tikslais galimybės tapo žinomos tik 1920-aisiais, kai jo privalumai buvo pirmą kartą įrodyti moksliškai. Žinia apie arbatmedžio aliejaus sveikatinamąsias savybės sparčiai plito, ir šiuo metu jis yra plačiai naudojamas visame pasaulyje.

1

Vietas, kuriose augo arbatmedžiai, Australijos aborigenai vadino „Gydančia žeme“ (skaityti daugiau)

Pasirodo, kad lyginant su fenoliu, 1920-iais itin plačiai naudotu ligoninėse kaip dezinfekuojamoji priemonė, arbatmedžio aliejus yra daug veiksmingesnis.

1940-aisiais arbatmedžio aliejų išstūmė penicilinas. Tačiau 1980-aisiais, pradėjus plisti meticilinui atspariam auksiniam stafilokokui (MRSA), prie arbatmedžio aliejaus buvo vėl grįžta. Devintojo dešimtmečio pabaigoje Australijos arbatmedžių augintojai paskelbė pranešimus apie arbatmedžio aliejaus veiksmingumą.

Dešimtajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje atliktas platus tyrimas, inicijuotas Australijos žemės ūkio ministerijos, kurio tikslas buvo užtikrinti, kad Australijos arbatmedžių aliejaus pramonė galėtų tinkamai išnaudoti vis didėjantį susidomėjimą antiseptinėmis savybėmis pasižyminčiais aliejais.

Arbatmedžio aliejus – grynas, natūralus produktas, į kurio sudėtį įeina 150 skirtingų elementų, užtikrinančių šio aliejaus švelnų, tačiau ypatingai veiksmingą antiseptinį poveikį.

Originalus arbatmedžio aliejus išgaunamas iš Australijoje augančio Melaleuca Alternifolia. Dėl itin švelnaus poveikio odai aliejus gali būti naudojamas nepriklausomai nuo amžiaus ir puikiai tinka vaikams. Aliejus dažnai naudojamas sprendžiant įvairias odos problemas, tokias kaip grybelis, pleiskanos, opos, odos dėmės, spuogai, pūslelinė, uodų įkandimai ir t.t. [5][6] [7][8] [1] [9] [10].

Arbatmedžio aliejus – puiki skubios pagalbos priemonė įvairiems odos negalavimams ir sudirgimams, kurią patartina turėti namų vaistinėlėje. Aliejus nekelia jokio pavojaus sveikatai ir neapsunkina jokių simptomai, o blogiausia, kas gali nutikti panaudojus arbatmedžio aliejų, yra tai, kad būklė nepasikeis. Tačiau labiau nei tikėtina, kad arbatmedžio aliejus leis visiškai atsikratyti jus kamuojančios problemos ar bent jau palengvins jos simptomus.

Skaitykite daugiau: Arbatmedžio aliejaus privalumai


Išbandykite Tea Tree Oil arbatmedžio aliejų odos problemoms spręsti

Arbatmedžio aliejus gali būti tepamas ant bet kurios probleminės odos vietos ir praktiškai nepasižymi jokiu šalutiniu poveikiu. Aliejus yra puiki priemonė bene visiems gyvenimo atvejams ir gali būti naudojamas tiek veidui ar kūnui, tiek ir galvos odai bei plaukams. Tačiau būtina atminti, kad arbatmedžio aliejus naudojamas laikantis nurodymų, pateikiamų kosmetiniams tikslams skirto aliejaus pakuotėje esančiame aprašyme, ir skiedžiant jį atitinkamai nurodytais būdais.

Arbatmedžio aliejus ir atsargumo priemonės

Gryną arbatmedžio aliejų būtina skiesti. Perskaitykite nurodymus gamintojo aprašyme ir jų laikykitės. Nerekomenduojama naudoti eterinių aliejų, prie kurių nėra pridėtas joks gamintojo lapelis.
Prieš naudojant naują priemonę patartina visada išbandyti ją ant nedidelio odos plotelio ir patikrinti odos reakciją.

Skaitykite daugiau: 11 arbatmedžio aliejaus panaudojimo būdų

Arbatmedžio aliejus nuo spuogų ir odos dėmių

Spuogai ir aknė [11] – labiausiai paplitusi odos problema, kuri dažniausiai pasireiškia jauniems žmonėms. Tačiau yra žmonių, kuriuos spuogai, inkštirai ir aknė vargina daugelį metų. Todėl visiškai suprantama, kad nuo šios problemos kenčiantys žmonės yra pasirengę išbandyti viską, kad tik jos atsikratytų.

Tačiau prieš išleidžiant daugybę pinigų atsitiktiniams produktams verta patyrinėti, kas iš tikrųjų duos pageidaujamą efektą.

Prižiūrint probleminę odą labai svarbu kiekvieną rytą ir vakarą valyti pažeistas vietas pašalinant bakterijas. Tačiau kartu būtina atminti, kad per dažnas valymas gali išsausinti odą.

Odą būtina drėkinti ir apsaugoti. Arbatmedžio aliejus savo antiseptinių savybių dėka puikiai tinka kovojant su spuogais ir nešvaria oda (spuogai atsiranda užsikimšusiose riebalinėse liaukose susikaupus nešvarumams).

Rinkoje siūlomi muilai nuo spuogų, veido valikliai spuoguotai odai, spuoguotai odai skirtos drėkinimo priemones savo sudėtyje visos turi arbatmedžio aliejaus. Atitinkamas pageidaujamam efektui pasiekti būtinas aliejaus kiekis įeina į visų produktų sudėtį.

Arbatmedžio aliejus ir grybelis

Grybelinės infekcijos – daug nepatogumų sukelianti liga. Laimei, arbatmedžio aliejaus niežulį mažinančios savybės leidžia greitai numalšinti nemalonius grybelinių infekcijų sukeliamus pojūčius.

Daugybė žmonių kenčia nuo rankų nagų ir pėdų grybelio [12] [13]. Ši odos problema yra sunkiai įveikiama, o jos simptomai, tokie kaip stiprus niežulys, odos dirglumas ir tarpupirščių odos bėrimai, sukelia daugybę nepatogumų.

Australian Bodycare kūno prausiklio ir kūno kremo sudėtyje yra antiseptinėmis savybėmis pasižyminčio arbatmedžio aliejaus, todėl jie puikiai tinka palaikant odos švarą ir sveikatą. Šie produktai pasižymi raminamuoju ir šaldomuoju poveikiu, svarbiu atpleišėjusiai ir niežtinčiai odai raminti.

Arbatmedžio aliejus pleiskanoms naikinti

Pleiskanos dažniausiai atsiranda dėl mielinio grybelio, vadinamo Pityrosporum Ovale. Tai – negyvų galvos odos ląstelių atsiskyrimas. Nors ši būklė nepavojinga, tačiau dažnai jos varginami žmonės jaučiasi nejaukiai. Pleiskanos paprastai pastebimos ir gana dažnai yra lydimos galvos niežulio.

Veiksmingas būdas pleiskanoms naikinti – naudoti šampūną, kurio sudėtyje yra arbatmedžio aliejaus ir kuris puikiai kovoja su mieliniu grybeliu ir, atitinkamai, erzinančiomis pleiskanomis. Arbatmedžio aliejaus sudėtyje yra ingredientų, naikinančių bakterijas ir niežulį, todėl šampūnas su arbatmedžio aliejumi yra veiksminga kovos prieš pleiskanas priemonė [14].

Mūsų siūlomą plaukų priežiūros produktų su arbatmedžio aliejumi liniją sudaro šampūnas, kondicionierius ir kaukė. Šie produktai skirti neutralizuoti galvos niežulį ir naikinti pleiskanas, o jų sudėtyje yra arbatmedžio aliejaus, kuris pasižymi švelniu poveikiu bei antiseptinėmis ir niežulį slopinančiomis savybėmis.

Dažnai pleiskanos pirmą kartą atsiranda brendimo metu. Šiuo padidėjusios hormonų gamybos laikotarpiu daugelis susiduria ir su riebaluotis linkusių plaukų problema. Kenčiant nuo šios problemos pirmoji mintis, kuri kyla, – tai dažniau plauti galvą ir naudoti linkusiems riebaluotis plaukams specialiai skirtą šampūną.

Tačiau renkantis šampūną sprendimą reikia priimti atsižvelgiant į galvos odos, o ne plaukų būklę. Daugumai šis faktas nėra žinomas, todėl dažnai galvos oda išsausinama ir pradeda niežėti, bei atsitinka taip, kad tenka kentėti nuo linkusių riebaluotis plaukų ir sausos galvos odos vienu metu. Rinkitės šampūną atsižvelgdami į galvos odos tipą, – tokiu atveju plaukus galėsite prižiūrėti naudodami įvairias priemones.

Skaityti daugiau: Kaip atsikratyti pleiskanų

Arbatmedžio aliejus ir pūslelinė

Pūslelinė – aibę nepatogumų sukelianti ir pasikartojanti problema. Taip vadinamą lūpų „pūslelinę“ sukelia herpes simplex virusas HSV-1, kurio atsikratyti jam patekus į organizmą neįmanoma. Tačiau pūslelinės pasireiškimo dažnis yra labai individualus.

Pūslelinė pasireiškia nedidelių pūslelių iškilimu ant lūpų ir aplink burną. Pūslelės minkštos, skausmingos ir, deja, gana pastebimos.

Atsiradus pirmiesiems pūslelinės požymiams būtina nedelsiant imtis atitinkamų priemonių. Australian Bodycare kūno kremas ir maskuojantis pieštukas turi maitinamosiomis ir slopinamosiomis savybėmis pasižyminčių ingredientų, idealiai tinkančių jautrių burnos srities vietų priežiūrai.

Arbatmedžio aliejus nudegus saulėje

Geriausias kovos su nudegimais saulėje būdas – naudoti priemones, apsaugančias nuo saulės poveikio. Be abejo, siekiant išvengti žalos odai svarbu kontroliuoti ir mėgavimosi saulės spinduliais laiką.

Tačiau jei žalos išvengti nepavyko, ypatingai svarbu odą gerai drėkinti, – tai padeda sumažinti skausmą.

Gijimui pagreitinti naudokite kūno losjoną su arbatmedžio aliejumi.

Daugybe puikių savybių pasižyminti priemonė bene visiems gyvenimo atvejams

Arbatmedžio aliejus – gerai žinoma ir bene visiems atvejams tinkanti priemonė daugybei odos problemų gydyti.

Ne mažiau nei 150 ingredientų

Arbatmedžio aliejus unikalumas pasireiškia tinkamai subalansuotu optimaliu jo sudedamųjų dalių deriniu. Arbatmedžio sudėtyje yra ne mažiau nei 150 įvairių ingredientų, kurie leidžia aliejui aktyviai kovoti prieš įvairias bakterijas, taip sprendžiant eilę odos problemų.

Iš šių 150 organinių komponentų aštuoni yra ypatingai svarbūs. Šie aštuoni komponentai užtikrina aukščiausią aliejaus kokybę, o du svarbiausi yra cineolas ir terpineolis. Cineolas – tai medžiaga, kurią per nosį ar plaučius organizmas absorbuoja įkvepiant eterinį aliejų. Tačiau pati svarbiausia medžiaga yra terpineolis, palaikantis arbatmedžio aliejaus antiseptines savybes. Sutinkamai su Australijoje taikomais kokybės reikalavimais grynojo arbatmedžio aliejaus koncentracijai, aliejuje turi būti ne mažiau kaip 30 % terpineolio ir mažiau nei 15 % cineolo. Paprastai Australian Tea Tree Oil arbtamedžio aliejuje terpineolio koncentracija yra daugiau nei 40 % [15].

Tyrimais nustatytas veiksmingumas

Daugelį metų buvo atliekami arbatmedžio aliejaus poveikio ir tinkamo naudojimo tyrimai. Iki šiol parengta daugiau nei 700 mokslinių straipsnių apie arbatmedžio aliejų ir jo poveikį, o kasmet šį skaičių papildo dar 50-60 naujų studijų šia tema.

Tai, kad arbatmedžio aliejus puikiai kovoja prieš bakterijas, yra gerai žinomas faktas. Tačiau labiausiai stebina tai, kaip aliejus padeda atstatyti normalią bakterinę odos pusiausvyrą. Didelės nuo 0,25 % iki 8 % aliejaus koncentracijos sunaikina visas kenksmingas bakterijas ant odos. Net ir mažesnės nei 0,1 % aliejaus koncentracijos neleidžia į odą prasiskverbti atspariam Candia Albicans grybeliui. . Candia Albicans – plačiai paplitęs mielinis grybelis, pažeidžiantis odą, burnos gleivinę, makšties gleivinę, šlaplę ir žarnyną.

Arbatmedžio aliejų kokybės skirtumai

Paprastiems vartotojams iš plačios pasiūlos gali būti sunku pasirinkti kokybišką arbatmedžio aliejų. Tačiau produktų kokybės ir, atitinkamai, poveikio skirtumas gali būti labai didelis.

Originalus Tea Tree Oil arbatmedžio aliejus yra grynas, natūralus produktas, pagamintas iš Australijoje augančios pražangialapės mirtenės Melaleuca Alternifolia. Tik iš šio medžio išgautas aliejus pasižymi unikaliomis gydomosiomis ir antiseptinėmis savybėmis.

Šis aliejus – tai tinkamas 150-ies ingredientų derinys. Iš kitų medžių išgauti aliejai tokių savybių tiesiog neturi.


Originalus tik Australijoje gaminamas Tea Tree Oil arbatmedžio aliejus

Tea Tree Oil arbatmedžio aliejus – tai 100 % natūralus eterinis arba, kitaip tariant, labai koncentruotas aliejus. Aliejus išgaunamas iš Australijoje augančių arbatmedžių Melaleuca Alternifolia lapų, distiliuojant vandens garais. Lapai ir jauni ūgliai turi 1,8 % eterinio aliejaus, pasižyminčio puikiomis odos priežiūrai tinkamomis savybėmis.

Arbatmedžio išgavimas – specifinis procesas

Originalus Tea Tree Oil arbatmedžio aliejus išgaunamas tik iš Melaleuca Alternifolia arbatmedžio lapų. Šis medis pasižymi puikiu ingredientų, užtikrinančių aliejaus antiseptinį poveikį, deriniu.

Lapus galima rinkti medžio amžiui pasiekus 18 mėnesių ir užaugus iki 5,9 pėdų. Tačiau tada medžiui reikalingas 12-24 mėnesių regeneracijos laikotarpis, kuriam praėjus lapai vėl gali būti skinami.

Lapus nuskynus, jie nedelsiant distiliuojami vandens garais (pučiant karštus garus). Šis procesas ypač svarbus išgaunant visus lapuose esančius aktyvius ingredientus, kol lapai dar švieži. Garams kondensavus, aliejus nusėda ant vandens paviršiaus ir šiame etape atliekama kokybės analizė. Nustačius, kad lapų likučių kokybė yra tinkama, jie naudojami kaip mikroplastines procedūras pakeičiantys veido šveitikliai.

Labai svarbu, kad arbatmedžiams reikalingos tinkamos sąlygos augti, todėl visiškai aišku, jog prastos sąlygos turi tiesioginę įtaką arbatmedžio aliejaus kokybe.

Geriausi arbatmedžiai – Australijoje

Kadangi Australijos arbatmedžiai auga visame pasaulyje, ūkininkai mėgino juos auginti ir išgauti aliejų daugybėje šalių, tačiau sėkmės nesulaukė. Arbatmedžiai arba nesuvešėjo, arba iš jų išgauto aliejaus kokybė buvo prasta.

Todėl arbatmedžio aliejus išgaunamas iš labai ribotame Australijos Naujojo Pietų Velso valstijos regione augančių arbatmedžių. Netoli Lismore plyti pelkėta atogrąžų vietovė, kuri sudaro idealias sąlygas Melaleuca Alternifolia medžių augimui, o tokių sąlygų rezultatas – geriausias pasaulyje Tea Tree Oil arbatmedžio aliejus.

D.U.K. apie arbatmedžio aliejų

  • Kam naudojamas arbatmedžio aliejus?

Arbatmedžio aliejus – natūralus produktas, antiseptinių savybių dėka pasižymintis odai naudingu poveikiu. Atkreipkite dėmesį, kad aliejus skirtas tik išoriniam naudojimui.


  • Arbatmedžio aliejus. Kas tai?

Arbatmedžio aliejus yra visiškai natūralus produktas, išgautas iš Australijoje augančio Melaleuca Alternifolia arbatmedžio. Aliejus žinomas dėl savo antibakterinių savybių, padedančių greitai ir veiksmingai gydyti įvairius odos sudirgimus ir problemas.


  • Kaip veikia arbatmedžio aliejus?

Arbatmedžio aliejus veikia kaip dezinfekuojamoji priemonė odos gydymui. Dėl šios priežasties aliejus veiksmingai gydo daugybę odos problemų, tokių kaip spuogai, pleiskanos ir sudirgusi oda.


  • Kur galima įsigyti arbatmedžio aliejaus?

Arbatmedžio aliejaus galima įsigyti sveiko maisto parduotuvėse, kosmetikos ir higienos prekių parduotuvėse bei vaistinėse. Tačiau vertėtų įsitikinti, jog perkate originalų arbatmedžio aliejų, – dėl aliejaus populiarumo, deja, atsirado daugybė prastos kokybės klastočių, kurios nepasižymi originalaus arbatmedžio aliejaus savybėmis.


  • Kaip naudoti arbatmedžio aliejų?

Arbatmedžio aliejus skirtas tik išoriniam naudojimui. Galite įsigyti gryną aliejų arba įmaišytą į įvairius produktus, tokius kaip šampūnas, veido prausikliai, kondicionieriai, kūno prausikliai ir losjonai


  • Ar gali arbatmedžio aliejus pakenkti?

Taip, jei vartojamas netinkamai. Arbatmedžio aliejus – visiškai natūralus produktas, skirtas išoriniam naudojimui, todėl negalima jo vartoti per burną. Aliejaus negalima tepti tiesiogiai ant odos neatskiedus, ir visais atvejais būtina laikytis pridedamame aprašyme pateiktų nurodymų.

Australian Bodycare arbatmedžio aliejus buvo patikrintas dėl saugos ir kokybės ir įtrauktas į Europos Pranešimo apie kosmetikos gaminius portalą CPNP. „Saugaus naudojimo“ žyma nurodyta ant pakuotės ir pakuotės lapelio.

Kiti eteriniai aliejai parduodami be saugaus naudojimo instrukcijų. Jie parduodami kaip aromaterapijos priemonės arba cheminės medžiagos.


  • Ar arbatmedžio aliejuje yra alergenų?

Arbatmedžio aliejaus sudėtyje yra limoneno, geraniolio ir linaloolio. Bendras alergenų kiekis gryname arbatmedžio aliejuje sudaro apie 1 %. Palyginimui, levandų aliejuje yra apie 40 % alergenų, o citrinų aliejuje – daugiau nei 70 % (žr. lentelę)

Arbatmedžio aliejaus kiekis Australian Bodycare produktuose priklauso nuo konkretaus produkto paskirties. Pavyzdžiui, mūsų gaminamo kūno losjono sudėtyje yra 1 % arbatmedžio aliejaus, kas sudaro 0,01 % alergenų.

Toliau pateiktoje lentelėje nurodyti alergenų kiekiai 100 % grynumo arbatmedžio aliejuje, citrinų aliejuje ir levandų aliejuje.

Iš lentelės matyti, kad lyginant su grynu arbatmedžio aliejumi, citrinų aliejaus sudėtyje yra 72 kartus, o levandų aliejuje – 40 kartų daugiau alergenų.


  • Ar sukelia arbatmedžio aliejus alergiją?

Įsigijus naują odos priežiūros priemonę patartina visada išbandyti ją ant nedidelio odos plotelio ir patikrinti odos reakciją, ypač jei oda alergiška. Tačiau apskritai arbatmedžio aliejus nesukelia alergijos.

Visi Australian Bodycare produktai yra dermatologiškai patikrinti bei tinka net ir jautriausiai odai.


Šaltiniai:

1. Penfold AR, Grant R.; The germicidal values of the principal commercial Eucalyptus oils and their pure constituents, with observations on the value of concentrated disinfectants (Part I); Journal and Proceedings of the Royal Society of New South Wales; 1923.

2. Penfold AR, Grant R.; The germicidal values of the pure constituents of Australian essential oils, together with those for some essential oil isolates and synthetics (Part II).; Journal and Proceedings of the Royal Society of New South Wales; 1924

3. Penfold AR, Grant R.; The germicidal values of the pure constituents of Australian essential oils, together with those for some essential oil isolates and synthetics (Part III).; Journal and Proceedings of the Royal Society of New South Wales; 1925

4. Penfold AR, Grant R.; The germicidal values of some Australian essential oils and their pure constituents, together with those for some essential oil components, and synthetic substances (Part IV).; Journal and Proceedings of the Royal Society of New South Wales; 1926