Naudingas arbatmedžių aliejaus poveikis plaukams

Profesionaliai atnaujinta: 26 October 2020

Daugybė atliktų medicinos tyrimų patvirtina, kad augalinis ekstraktas – arbatmedžių aliejus gali padėti ir pagerinti įvairias sąlygas, veikiančias odos ir plaukų būklę. Šis eterinis aliejus, išgaunamas iš pražangialapių mirtenių (lot. Melaleuca alternifolia) lapelių, turi antiseptinių ir antibakterinių ypatybių. Arbatmedžių aliejus gali įveikti dažniausias plaukų problemas, tokias kaip pleiskanos ir plaukų slinkimas. Tai yra puiki natūrali alternatyva daugybei cheminių medžiagų, todėl dauguma žmonių tokiais atvejais yra linkę rinktis arbatmedžių aliejų kaip pirmosios pagalbos priemonę.

Parašė Anne Thestrup Meimbresse

Anne, „Varde“ vaistinė
Anne yra įgijusi farmacijos mokslų magistro laipsnį Pietų Danijos universitete ir jau 7 metus dirba „Varde“ vaistinėje. Paskaitykite, ką ji pataria vartotojams ir gydytojams apie teisingą medicininių produktų vartojimą.

Atskiestas arbatmedžių aliejus puikiai tinka plaukams, nes užteptas ant galvos odos jis stimuliuoja ir suaktyvina kraujotaką šioje srityje. Tai gali pagerinti plaukų folikulų būklę, lemiančią sveikų plaukų augimą. Įvairių ypatybių turintis arbatmedžių aliejus naikina bakterijas ir padeda atverti galvos odos poras, todėl jis gali išvalyti ir sustiprinti galvos odą, taip padėdamas išvengti infekcijų ir tokių problemų kaip pleiskanos.

Plaukų priežiūros priemonių su arbatmedžių aliejumi galima rasti kone kiekvienuose namuose, ypač jei šeimoje yra mažų vaikų arba kurio nors šeimos nario oda itin jautri. Šis aliejus yra patikima sudedamoji dalis, naudojama daugybėje plaukų priežiūros priemonių, įskaitant šampūnus, kondicionierius ir priemones nuo pleiskanų, nuplikimo, galvos utėlių ir infekcijų, galinčių kilti galvos odoje.


Arbatmedžių aliejaus nauda plaukams

Daugiau nei prieš šimtą metų Australijoje arbatmedžių aliejus buvo naudojamas antiseptiniams tikslams. Tačiau pastaraisiais dešimtmečiais šis natūralus vaistinis aliejus pelnė pasaulinį pripažinimą dėl savo naudingų ypatybių. Įvairių gerai dokumentuotų tyrimų duomenys įrodo, kad arbatmedžių aliejus yra naudingas ne tik odai, bet ir plaukams.

Dažniausiai arbatmedžių aliejus yra atskiedžiamas ir naudojamas išoriškai; jo vartoti negalima jokiais būdais. Jei planuojate arbatmedžių aliejų naudoti tiesiai ant plaukų, įsitikinkite, kad jis yra šviežias, nes toks aliejus yra tyriausias ir sumažėja nepageidaujamų reakcijų tikimybė, palyginti su naudojamu arbatmedžių aliejumi, kuris yra oksidavęsis. Rekomenduojama pabandyti užtepti šiek tiek priemonės ant vidinės rankos dalies arba už ausies, likus 24 valandoms iki naudojimo. Jeigu pasireiškia kokia nors neigiama reakcija: deginimo pojūtis, bėrimas ar paraudimas, šios priemonės neturėtumėte naudoti. Prašom perskaityti informacinį lapelį.

Pagrindiniai arbatmedžių aliejaus naudojimo plaukams pranašumai

– Plaukų ir galvos odos plovimas

Arbatmedžių aliejus turi natūralių gydomųjų ypatybių, todėl tai puikus pasirinkimas plaukams plauti. Reguliariai naudojant nedidelį kiekį šio aliejaus, sumažėja cheminių medžiagų, riebalų ir negyvų odos ląstelių atsiradimo tikimybė, todėl plaukai ir galvos oda išlieka sveiki ir sudrėkinti. Tai padeda normaliu tempu augti sveikiems plaukams ir apsaugo juos nuo slinkimo bei riebalavimosi. Papildoma nauda yra tai, kad arbatmedžių aliejus yra visiškai natūralus, todėl nepažeidžia ir nesausina plaukų.

– Sveikų plaukų augimas

Arbatmedžių aliejus gali suaktyvinti sveikų plaukų augimo ciklą, nes jis atveria plaukų folikulus ir turi stimuliuojamąjį poveikį, todėl suaktyvinama kraujotaka šioje srityje ir plaukų šaknys yra geriau maitinamos. Norint paskatinti plaukų augimą, arbatmedžių aliejus geriausiai veikia atskiestas kitais aliejais nešikliais, tokiais kaip kokosų, simondsijų arba ricinos aliejus. Dėl antibakterinių, antimikrobinių ir antiseptinių ypatybių arbatmedžių aliejus teigiamai veikia galvos odą, veiksmingai kovodamas su plaukų problemomis. Reguliariai naudojant šį aliejų, sunaikinami visi mikrobai, slopinantys plaukų augimą, o galvos oda apsaugoma nuo infekcijų. Tad geriau maitinamos ir saugomos plaukų šaknys suaktyvina sveikų plaukų augimą.

– Pagerėjusi galvos odos būklė

Arbatmedžių aliejus padeda maitinti galvos odą ir plaukus, taip pagerindamas galvos odos būklę. Valomųjų ypatybių turintis eterinis aliejus gali išvalyti užsikimšusias poras ir palengvinti plaukų folikulų aprūpinimą deguonimi bei maistinėmis medžiagomis. Dėl naudingų antimikrobinių ypatybių arbatmedžių aliejus gali padėti gydyti tokias odos būkles kaip galvos odos išsausėjimas. Arbatmedžių aliejus gali net padėti išvengti įaugančių plaukelių: suvilgymas šiuo aliejumi gali atverti poras, atpalaiduoti įaugusius plaukelius ir taip sumažinti uždegimą.

Kad galvos odos būklė pagerėtų, galite naudoti specialias priemones, pavyzdžiui, arbatmedžių aliejaus šampūną arba gydomąjį šampūną, kurio sudėtyje yra arbatmedžių aliejaus.

– Pleiskanų naikinimas

Pleiskanas sukelia mikrobai, natūraliai atsirandantys ant galvos odos. Jie minta natūraliais galvos odos riebalais ir sukuria šalutinį produktą – oleino rūgštį. Jeigu jūsų galvos oda yra jautri šiai rūgščiai, gali atsirasti sudirgimas ar uždegimas, po kurio odos ląstelės gausiau atsiskiria, kad atsikratytų dirgiklio. Tai sukelia galvos odos niežulį, paraudimą ir tipiškų baltų žvynelių iš negyvų odos ląstelių susidarymą. Antimikrobiniu poveikiu išsiskiriantis arbatmedžių aliejus naikina mikrobus, sukeliančius šį padidėjusį negyvų odos ląstelių atsiskyrimą, ir padeda sureguliuoti bei naikinti pleiskanas.

Norėdami atsikratyti pleiskanų ir kartu pasireiškiančio niežulio, galite įlašinti kelis lašus arbatmedžių aliejaus į savo įprastą šampūną arba šampūną nuo pleiskanų. Arba, siekdami sumažinti sausumą ir su pleiskanomis susijusį niežulį, arbatmedžių aliejų galite sumaišyti su aliejais nešikliais, įmasažuoti į galvos odą ir palikti per naktį, bet būtinai kruopščiai išplaukite jį ryte.

Kaip naudoti arbatmedžių aliejų?

Pateikiame keletą būdų, kaip įtraukti arbatmedžių aliejų į savo įprastą plaukų priežiūrą, kad reguliariai jaustumėte natūralaus vaistinio aliejaus naudą namie.

Sumaišyti su aliejumi nešikliu ir masažuoti galvos odą

 1. Dubenėlyje sumaišykite 1 valgomąjį šaukštą organinio kokosų aliejaus su 10 lašų arbatmedžių aliejaus.
 2. Užtepkite mišinio ant galvos odos ir 10 minučių masažuokite plaukų šaknis – daugiausia dėmesio skirkite toms vietoms, kurios labiausiai išsausėjusios ar niežti.
 3. Palaikykite užteptą mišinį bent 10 minučių arba, jei norite stipresnio drėkinamojo ir gydomojo poveikio, galite palikti ir per naktį.
 4. Kruopščiai išplaukite įprastu šampūnu.
 5. Šią procedūrą atlikite kartą per savaitę, kad išvystumėte rezultatus ir pagerintumėte plaukų būklę.

Reguliariai naudoti kaip papildomą priemonę trenkant šampūnu, kad plaukai būtų sveikesni, o galvos oda švari

 1. Arbatmedžių aliejų pilkite tiesiai į šampūno buteliuką (1 lašas aliejaus – 30 ml šampūno).
 2. Buteliuką pakratykite, kad priemonės susimaišytų.
 3. Kad rezultatai būtų matomi, šį šampūną naudokite reguliariai.

Naudoti kaip priemonę prieš dušą odos būklei gerinti, pavyzdžiui, esant dėmių ant galvos odos

 1. Į puodelį vandens įlašinkite 5–7 lašus arbatmedžių aliejaus.
 2. Perpilkite šį mišinį į tuščią purškiamąjį buteliuką.
 3. Bent 20 minučių prieš dušą užpurkškite šio atskiesto mišinio ant galvos odos, ypač probleminėse vietose.
 4. Kruopščiai išplaukite trinkdami šampūnu.
 5. Reguliariai kartokite šią procedūrą, kad būklė pagerėtų.

Atminkite, kad arbatmedžių aliejaus negalima tepti tiesiai ant odos, nes jo poveikis labai stiprus. Naudodami šį aliejų tiesiogiai, rizikuojate sukelti vietinį uždegimą ar alerginę reakciją, taip pablogindami būklę, kurią bandote pagerinti.

Australian Bodycare – plaukų kondicionierius „Hair Care“ (250 ml)

Australian Bodycare – plaukų kondicionierius „Hair Care“ (250 ml)

€9,99

Rodyti produktą

Dažniausiai užduodami klausimai apie arbatmedžių aliejų

Ar arbatmedžių aliejus tinka plaukams?

Taip, arbatmedžių aliejus gali suteikti įvairios naudos plaukams ir galvos odai dėl daugybės natūralių naudingųjų ypatybių. Pastaruoju metu jo dedama į daugybę paruoštų komercinių priemonių, tokių kaip šampūnai ir kondicionieriai, be to, jis gali būti naudojamas naminiams mišiniams ir procedūroms visų tipų odai.

Kaip arbatmedžių aliejus veikia plaukus?

Arbatmedžių aliejus gali atverti plaukų folikulus ir turi įvairių antimikrobinių ir antiseptinių ypatybių. Visos šios ypatybės teigiamai veikia plaukus ir galvos odą, nes pašalina negyvų odos ląstelių, riebalų ir priemonių sankaupas, palengvina plaukų folikulų aprūpinimą deguonimi bei maistinėmis medžiagomis, turi gydomąjį poveikį ir saugo galvos odą nuo infekcijų.

Ar arbatmedžių aliejus skatina plaukų augimą?

Taip, atverdamas poras, palengvindamas aprūpinimą deguonimi bei maistinėmis medžiagomis ir malšindamas infekcijas. Tuomet plaukų folikulai gali auginti sveikus ir stiprius plaukus, kurie mažiau linkę lūžinėti ar slinkti. Arbatmedžių aliejus taip pat gali pagerinti plaukų būklę, nes yra natūralus ir nesausina plaukų.

Ar arbatmedžių aliejus gali sukelti plaukų slinkimą?

Arbatmedžių aliejus gali sukelti plaukų slinkimą, jeigu esate jam alergiški. Prieš tepant arbatmedžių aliejų ant plaukų, rekomenduojama pabandyti užtepti šiek tiek priemonės ant vidinės rankos dalies arba už ausies, likus 24 valandoms iki naudojimo. Jeigu atsirado bet koks paraudimas, uždegimas ar bėrimas, arbatmedžių aliejaus ant galvos odos nenaudokite.

Ar galima palikti ant plaukų užteptą arbatmedžių aliejų visą laiką?

Nerekomenduojama to daryti, nes pernelyg ilgai ant plaukų laikomas arbatmedžių aliejus gali pažeisti odą ir plaukų folikulus.

Ar arbatmedžių aliejus sausina plaukus?

Ne, arbatmedžių aliejus yra natūralus ekstraktas, todėl jis nesausina plaukų. Jei jus vargina tokia būklė kaip sausa galvos oda, galite sumaišyti kelis lašus arbatmedžių aliejaus su aliejais nešikliais, tokiais kaip kokosų arba alyvuogių aliejus, kad sudrėkintumėte plaukus, šaknis ir galvos odą.

Ar arbatmedžių aliejus tinka slenkantiems plaukams?

Atsakymas į šį klausimą labai priklauso nuo pagrindinės plaukų slinkimo priežasties. Jei plaukų slinkimas yra užsikimšusių plaukų folikulų, negyvų odos ląstelių sankaupų, infekcijų arba odos būklės, veikiančios galvos odą, padarinys, tuomet, reguliariai ir nuosekliai naudojant arbatmedžių aliejų, plaukų slinkimas sumažės. Tačiau jei pagrindinė priežastis yra, pavyzdžiui, vyrams būdingas plaukų slinkimas, tokiu atveju arbatmedžių aliejus problemos neišspręs.

Kur galiu nusipirkti plaukams skirto arbatmedžių aliejaus?

Arbatmedžių aliejaus galima atskirai įsigyti daugelyje sveikatos prekių parduotuvių, tačiau paprastai jo būna ir komercinėse plaukų priežiūros priemonėse, tokiose kaip šampūnai, kondicionieriai ir priemonės nuo pleiskanų ar galvų utėlių.

Ar arbatmedžių aliejus padeda retėjantiems plaukams?

Arbatmedžių aliejus galbūt galėtų padėti, atsižvelgiant į pagrindinę plaukų retėjimo priežastį. Jei plaukai retėja dėl prasto plaukų folikulų aprūpinimo deguonimi ir maistinėmis medžiagomis arba dėl užkimšusių plaukų folikulų, tada, reguliariai naudojant arbatmedžių aliejų, galima išspręsti šiuos veiksnius ir pagerinti plaukų būklę.

Kaip plauti plaukus su arbatmedžių aliejumi?

Plauti plaukus su arbatmedžių aliejumi galite naudodami parduotuvėse parduodamas priemones arba įlašindami kelis lašus arbatmedžių aliejaus į savo įprastą šampūną ar kondicionierių. Taip pat galite pabandyti įlašinti kelis lašus arbatmedžių aliejaus į puodelį vandens ir išskalauti plaukus duše.

Ar arbatmedžių aliejus tinka riebiems plaukams?

Arbatmedžių aliejus tinka visų tipų plaukams. Jis netgi gali padėti sumažinti plaukų riebalavimąsi ir atkurti natūralią pusiausvyrą. Šis aliejus gali išvalyti ir dezinfekuoti galvos odą, tad plaukų šaknys ir galvos oda tampa švaresnės. Sumažėjus negyvų odos ląstelių, priemonių ir riebalų likučių, galvos oda bus mažiau dirginama, o perteklinė natūralių plaukų riebalų gamyba gali sumažėti.

Ar arbatmedžių aliejų saugu naudoti dažytiems plaukams?

Arbatmedžių aliejus yra natūrali sutraukiamojo poveikio medžiaga, todėl itin koncentruota priemonė gali ištraukti iš plaukų dirbtinius dažiklius ir išblukinti spalvą. Vis dėlto dauguma parduotuvėse parduodamų priemonių, kurių sudėtyje yra arbatmedžių aliejaus, laikomos saugiomis naudoti dažytiems plaukams.

Ar arbatmedžių aliejų galima pilti į šampūną?

Taip, galite įlašinti kelis lašus arbatmedžių aliejaus į savo įprastą šampūną arba tiesiog įsigykite specialių plaukų priežiūros priemonių, kurių sudėtyje yra arbatmedžių aliejaus.

Australian Bodycare šampūnas „Hair Clean“ (250 ml)

Australian Bodycare šampūnas „Hair Clean“ (250 ml)

€9,99

Rodyti produktą