Kaip naudoti arbatmedžių aliejų aknės paveiktai odai

Profesionaliai atnaujinta: 26 October 2020

Spuogai gali būti nemalonūs, erzinti ir mažinti pasitikėjimą savimi. Atrodo, kad jų atsiranda pačiu netinkamiausiu laiku – ir tai labai nesmagu. Jie verčia pasijusti, lyg būtumėte paauglys – nesaviškis ir nepritapėlis. Žinodami, kokios yra tinkamos spuogus mažinančios odos priežiūros priemonės, šią būklę galėsite kontroliuoti.

Parašė Anne Thestrup Meimbresse

Anne, „Varde“ vaistinė
Anne yra įgijusi farmacijos mokslų magistro laipsnį Pietų Danijos universitete ir jau 7 metus dirba „Varde“ vaistinėje. Paskaitykite, ką ji pataria vartotojams ir gydytojams apie teisingą medicininių produktų vartojimą.

Kas yra aknė?

Aknė moksliškai apibūdinama kaip lėtinė uždegimą sukelianti odos liga. Žodis „lėtinė“ apibūdina aknę kaip nuolatinę, ilgalaikę odos būklę, o „uždegimas“ rodo, kokiu būdu reaguoja imuninė sistema, suformuodama uždegimą – rausvai raudonus spuogus.

Spuogai yra plaukų folikulų, porų ir riebalinių liaukų liga. Jų atsiranda susidarius trijų dalykų deriniui. Pirma, oda išskiria per daug sebumo arba riebalų, todėl riebioje ir mišrioje odoje dažnai susiformuoja spuogai. Antra, oda neatsinaujina labai greitai – paprastai odos ląstelės beveik visiškai atsiskiria kas 30 dienų. Sulėtėjus natūraliai eksfoliacijai, negyvos odos ląstelės įstringa porose. Pagaliau poras užkimšę riebalai ir negyvos odos ląstelės tampa spuogus sukeliančių bakterijų Propionibacterium acnes maistu. Besidaugindamos šios bakterijos išskiria tam tikros rūšies baltymus, į kuriuos reaguoja imuninė sistema, ir tai sukelia uždegimą, kuris pasireiškia kaip spuogelis, spuogas arba aknė.


Labai dažnai spuogų atsiranda brendimo laikotarpiu, kai hormonų pokyčiai sukelia odos riebalavimąsi, nuo kurio prasideda spuogus sukeliantis ciklas. Dėl tos pačios priežasties tam tikru mėnesinių ciklo metu išberia ir moteris.

Tačiau spuogai vargina ne tik paauglius ir jie nėra susiję vien tik su hormonų pokyčiais per mėnesines. Nuo spuogų vis dažniau kenčia ir suaugusieji, o šios problemos priežastis gali būti susijusi su stresu, mityba, gyvenimo būdu ir kitais stresą sukeliančiais veiksniais.

Jei sergate akne, jūsų odą kamuos uždegimo sukelti spuogai – juos lengva atpažinti iš būdingos rausvai raudonos spalvos. Jie gali būti skausmingi, pūlingomis viršūnėlėmis, o jiems pranykus jų vietoje gali likti rusvų hiperpigmentacinių žymių.

Kodėl reikia naudoti arbatmedžių aliejų?

Arbatmedžių aliejus yra natūralus antiseptikas, išgaunamas iš Australijoje augančių arbatmedžių lapų. Jis neleidžia daugintis bakterijoms ir mikrobams, todėl yra ypač naudingas kovojant su odos polinkiu į aknę. Pašalinus vieną iš spuogų atsiradimo priežasčių, aknė tebeturi galimybių pasireikšti. Naudojant arbatmedžių aliejų įmanoma nebeleisti spuogus sukeliančioms bakterijoms Propionibacterium acnes daugintis ant odos.

Priemonė su tinkamai atskiestu arbatmedžių aliejumi, visų pirma, padės atsikratyti spuogų ir, antra, padės jų išvengti. Arbatmedžių aliejus, kaip eterinis aliejus, gali itin efektyviai prasiskverbti į odos poras, t. y. ten, kur formuojasi spuogai. Vadinasi, ten, kur ir reikia prasiskverbti priemonėms nuo spuogų. Riebalai atstumia vandenį kaip magnetas, tačiau riebalams patinka aliejus, todėl arbatmedžių aliejus – puikus sprendimas riebiai, į aknę linkusiai odai.

Naudojant arbatmedžių aliejų, jis susimaišo su natūraliais mūsų odos riebalais ir neleidžia užsikimšusiai porai tapti spuogus sukeliančių bakterijų „maistu“. Be jo spuogus sukeliančios bakterijos negali daugintis, todėl neleidžiama susidaryti ir spuogams.

Arbatmedžių aliejus taip pat veiksmingai pagreitina odos gijimą. Ar kada nors kentėjote nuo vis pasikartojančių spuogų, kai atrodo, kad jie jau išnyko ir staiga atsiranda vėl? Tokiu atveju taip pat gali padėti arbatmedžių aliejus. Kadangi yra antiseptikas, arbatmedžių aliejus slopina kenksmingų bakterijų dauginimąsi spuogų vietoje, o tai reiškia, kad odai galima greitai grąžinti sveiką būseną.

Australian Bodycare veido prausiklis „Face Wash“ (100 ml)

Australian Bodycare veido prausiklis „Face Wash“ (100 ml)

€12,99

Rodyti produktą

Kaip naudoti arbatmedžių aliejų aknės paveiktai odai

Atsikratyti spuogų reiškia pašalinti bent vieną, o geriau – dvi arba tris spuogų atsiradimo priežastis. Tai – spuogus sukeliančios bakterijos, per didelis odos riebalų išsiskyrimas ir prasta arba lėta odos eksfoliacija. Todėl tinkami odos priežiūros įpročiai gali turėti itin teigiamą poveikį, jei pageidaujama, kad odoje, kuri yra linkusi į spuogus, jų neatsirastų.

Pirma, greta visų veiksmingų ​odos priežiūros priemonių nuo spuogų turi būti veiksmingas valiklis, t. y. valiklis su arbatmedžių aliejumi. Ant kruopščiai nuvalytos odos būna ne tiek daug negyvų odos ląstelių. Valant pašalinamas ir odos riebalų perteklius, ir prilipusios negyvos odos ląstelės. Tokie kosmetikos gaminiai kaip apsaugos nuo saulės priemonės, BB kremai ir makiažo pagrindai taip pat gali trukdyti negyvoms odos ląstelėms atsiskirti, nes jos prilimpa prie odos. Kasdien valant odą tam užkertamas kelias.

Profesionalo patarimas: svarbu pasirinkti valymo priemonę, skirtą riebiai, mišriai, į aknę linkusiai odai. Pavyzdžiui, priemones su arbatmedžių aliejumi.

Nuvalius odą, naudinga užsidėti veido kaukę. Tam labiausiai tinka molio kaukės, pavyzdžiui, veido kaukė molio pagrindu su natūraliu Australijos arbatmedžių aliejumi. Molis padeda sugerti perteklinius odos riebalus, ištraukdamas juos giliai iš porų. Rinkitės mūsų veido kaukę molio pagrindu ir ji tikrai bus naudinga jūsų odai. Jos sudėtyje esantys natūralus antibakterinis arbatmedžių aliejus ir šveičiamieji santalų riešutų kevalų gabalėliai padės pašalinti negyvas odos ląsteles ir išvengti spuogų. Viena priemonė, suteikianti akivaizdžią trejopą naudą.

Kad neatsirastų spuogų, labai svarbu naudoti ir spuogus neutralizuojantį drėkiklį. Jei jūsų oda linkusi į aknę, gali atrodyti, kad drėkiklis – priemonė, kurią mažiausiai norite naudoti. Jūsų oda ir taip riebi, tad kam ją reikėtų dar ir drėkinti? Mažiau žinoma paslaptis ta, kad riebiai odai dažnai trūksta tam tikros rūšies riebalų, todėl nedrėkinamos riebios odos būklė tik prastėja ir gali atsirasti spuogų. Jūsų odai trūksta tokios rūšies riebalų kaip erškėtuogių ir vynuogių sėklų aliejai.

Norėdami sudrėkinti odą, namuose galite pasiruošti tinkamų proporcijų erškėtuogių ir arbatmedžių aliejų mišinį. Arba galite nusipirkti drėkiklį su abiem šiomis sudedamosiomis medžiagomis. Drėkiklį veiksmingiausia naudoti prieš miegą, nes tuo metu oda išskiria mažiau riebalų, leisdama drėkinamajai priemonei įsigerti.

Na, o jau atsiradusius spuogus galima naikinti priemone su arbatmedžių aliejumi. Jei pageidaujate greitai atsikratyti spuogų, reikia papildomos koncentruotos veikliųjų medžiagų dozės. Todėl naudokite priemonę, kuria galima tepti būtent šias sritis, ir atsikratyti spuogų greičiau. Priemonės nuo spuogų, kurių sudėtyje yra antiseptinio arbatmedžių aliejaus, yra labai veiksmingos ir veikia natūraliai.


Naudokite maskuojamąjį pieštuką

Laukiant, kol naujoji odos priežiūros procedūra padės atsikratyti spuogų, puikus sprendimas – maskuojamasis pieštukas. Kitaip nei dauguma makiažo pagrindų, kurie negali paslėpti spuogų, maskuojamuosiuose pieštukuose naudojama daugiau pigmentinių medžiagų, padedančių paslėpti ir užmaskuoti esamus spuogus. Tokiu pieštuku tiesiog patepkite spuoguotas odos vietas ir švelniai išsklaidykite.

Nors jums gali atrodyti, kad maskuokliai nepriskiriami odos priežiūros priemonėms, jie gali turėti ir spuogus naikinančių ypatybių. Rinkdamiesi maskuojamąjį pieštuką, ieškokite tokio, kuriame yra arbatmedžių aliejaus. Kadangi priemonę tepate tiesiai ant spuogo, ji puikiai tinka spuogams paslėpti ir naikinti.

Kaip išvengti spuogų

Aknė neribos jūsų gyvenimo, jei pasirinksite tinkamą odos priežiūrą, mitybą ir gyvenimo būdą, kad jos išvengtumėte. Ar atitinka jūsų požiūris? Ar laikotės visų toliau nurodytų punktų, kad atsikratytumėte spuogų?

 

  1. Naudokite odos priežiūros priemones su arbatmedžių aliejumi. Arbatmedžių aliejus yra natūralus antiseptikas, naudingas į aknę linkusiai odai. Šios medžiagos dažnai būna odos priežiūros priemonėse – ji įtraukiama į veido valiklių ir ypač į nenuplaunamų odos priežiūros priemonių sudėtį, pavyzdžiui, tonikus, drėkiklius ir priemones nuo spuogų.

 

  1. Reguliariai šveiskite odą. Spuogus sukeliančios bakterijos dauginasi misdamos odos poras užkemšančiomis negyvos odos ląstelėmis. Jei jūsų oda riebi, šios odos ląstelės jose lengvai įstringa. Kiekvieno žmogaus oda nuolat lupasi, tačiau riebiai ir mišriai odai sunkiau atsikratyti negyvų ląstelių. Reguliariai šveisdami odą, pagreitinsite natūralią odos eksfoliaciją ir neleisite kauptis negyvos odos ląstelėms, dėl kurių dauginasi spuogus sukeliančios bakterijos.

 

  1. Naudokite jūsų tipo odai tinkamus aliejus. Klaidinga manyti, kad į aknę linkusios odos nereikia drėkinti. Kaip tik turėtumėte naudoti drėkinamąją priemonę nuo spuogų. Odos tyrimai parodė, kad aliejai, kurių sudėtyje yra linolo rūgšties, iš tikrųjų padeda sumažinti spuogų dydį ir skaičių. Drėkiklių, skirtų į aknę linkusiai odai, sudėtyje turėtų būti tokių aliejų kaip erškėtuogių ir vynuogių sėklų bei tokių spuogus naikinančių medžiagų kaip arbatmedžių aliejus.

 

  1. Rinkitės mažai cukraus turintį / mažo glikemijos indekso (GI) maistą. Hormonai glaudžiai susiję su spuogais, nes tam tikri hormonai sukelia odos riebalavimąsi. Nors hormonai natūraliai keičiasi lytinio brendimo laikotarpiu ir per menstruacijas, tačiau jiems įtakos gali turėti ir maistas. Pavyzdžiui, insulinas yra hormonas, išsiskiriantis valgant maistą, kuriame yra daug cukraus. Jis išsiskiria kartu su kitu hormonu, vadinamu į insuliną panašiu augimo faktoriumi (IGF-1), galinčiu suaktyvinti riebalines liaukas, kad jos gamintų daugiau riebalų. Saldintus užkandžius atpažinti lengva, o maisto produktai, turintys didelį glikemijos indeksą, dažnai lieka nepastebimi, pavyzdžiui: traškučiai, bulvės ar balta duona.
  2. Nevartokite pieno produktų. Pieno produktai taip pat gali keisti hormonų lygį. Pirma, juose yra cukraus, antra, natūraliai yra hormonų, nes pienas skirtas veršeliams misti ir augti. Valgant pieno produktus gali padaugėti hormonų, kurie prisideda prie spuogų atsiradimo.

 

  1. Stenkitės mažinti streso lygį. Egzistuoja ryšys tarp smegenų ir odos būklės. Stresas tiesiogiai veikia imuninę sistemą, todėl ji mažiau geba kovoti su liga. Na, o aknė yra odos liga, tad patiriant stresą odos būklė gali pablogėti. Puikus būdas streso lygiui mažinti – sportas ir poilsis. Puikiai tinka tokios raumenų ir kvėpavimo treniruotės kaip joga ir pilatesas.

DUK – dažniausiai užduodami klausimai

Kas yra aknė?

Aknė yra lėtinė odos uždegimą sukelianti liga, kuriai įtakos turi trys veiksniai: per didelis odos riebalų / sebumo išsiskyrimas, poras užkimšusios negyvos odos ląstelės ir spuogus sukeliančios bakterijos. Dažnai aknė prasideda brendimo laikotarpiu, nes hormonų pokyčiai gali padidinti odos riebalų gamybą, tačiau gana dažnai spuogų atsiranda ir suaugusiesiems.

Kas yra arbatmedžių aliejus?

Arbatmedžių aliejus yra natūralus antiseptikas, kurį galima naudoti kovojant su spuogais, odos polinkiu į aknę, odos infekcijomis ir kt.

Kaip skiesti arbatmedžių aliejų aknei naikinti?

Dauguma parduotuvėse siūlomų priemonių nuo aknės su arbatmedžių aliejumi būna 0,1–1 % arbatmedžių aliejaus koncentracijos. Namuose gaminami mišiniai gali būti atskiedžiami šiomis proporcijomis: pavyzdžiui, 99 gramus erškėtuogių aliejaus atskieskite 1 gramu arbatmedžių aliejaus. Būtinai laikykitės skiedimo nurodymų, pateiktų ant arbatmedžių aliejaus buteliuko.

Kur įsigyti arbatmedžių aliejaus aknei naikinti?

Arbatmedžių aliejaus galima nusipirkti internetu, iš patikimo vaistininko arba vaistinėje. Perkant geriausia ieškoti Australijos arbatmedžių aliejaus, kurio sudėtyje dažniausiai yra daug terpinen-4-olio, pagrindinės veikliosios arbatmedžių aliejaus medžiagos.

Kas sukelia aknę?

Aknę sukelia visi trys veiksniai kartu: padidėjusi odos riebalų gamyba, poras užkimšusios negyvos odos ląstelės ir išaugęs aknę sukeliančių bakterijų Propionibacterium acnes skaičius. Aknė pradeda formuotis riebios odos porų viduje, kur susikaupusiosiose negyvos odos ląstelėse dauginasi ją sukeliančios bakterijos – uždegimo ir spuogų priežastis.

Kaip užmaskuoti spuogus?

Geriausiai spuogus maskuoja nekomedogeninis maskuojamasis pieštukas, t. y. toks, kuris neužkemša porų ir į kurio sudėtį įeina spuogus naikinanti sudedamoji dalis, pavyzdžiui, arbatmedžių aliejus. Norint užmaskuoti spuogus, maskuojamąjį pieštuką galima tepti tiesiai ant jų.

Ar kokosų aliejus padeda esant aknei?

Kokosų aliejuje yra beveik 50 % medžiagos, vadinamos lauro rūgštimi, kuri yra antiseptinė, bet ir galinti užkimšti poras, t. y. komedogeninė. Lauro rūgštis gali padėti užkirsti kelią spuogus sukeliančių bakterijų dauginimuisi, tačiau ji taip pat gali užkimšti poras ir pabloginti odos būklę. Jei oda yra linkusi į aknę, reikėtų vengti kokosų aliejaus ir pirmenybę teikti, pavyzdžiui, erškėtuogių aliejui.

Ar dantų pasta šalina aknę?

Dantų pasta sausina odą, todėl gali išdžiovinti ir spuogus bei spuogelius. Tačiau ja naikinti spuogų nerekomenduojama, nes sausėjanti oda tampa dirgli ir gali susidaryti uždegimas. Spuogai yra uždegimo būklė, todėl reikia vengti uždegimą skatinančių odos priežiūros priemonių.

Ar stresas sukelia aknę?

Stresas negali sukelti aknės, bet gali išprovokuoti ar pabloginti būklę jai jau esant. Stresas veikia organizmo imuninę funkciją, todėl tokios uždegimą sukeliančios odos ligos kaip aknė streso metu gali sustiprėti ar išsivystyti.

Australian Bodycare – Tonikas Face Tonic (150 ml)

Australian Bodycare – Tonikas Face Tonic (150 ml)

€9,99

Rodyti produktą