Kaip atsikratyti pleiskanų?

Profesionaliai atnaujinta: 26 October 2020

Pleiskanas galima veiksmingai kontroliuoti ir sumažinti naudojant tinkamą priemonių nuo pleiskanų ir veikliųjų keratolitinių medžiagų mišinį. Kalbant nemoksliniais terminais, visų pirma tai yra galvos odos priežiūros priemonės su veikliosiomis medžiagomis, mažinančiomis grybelio plitimą ir, antra, galvos odos priežiūros priemonės su veikliosiomis medžiagomis, minkštinančiomis negyvos odos atplaišas.

Parašė Anne Thestrup Meimbresse

Anne, „Varde“ vaistinė
Anne yra įgijusi farmacijos mokslų magistro laipsnį Pietų Danijos universitete ir jau 7 metus dirba „Varde“ vaistinėje. Paskaitykite, ką ji pataria vartotojams ir gydytojams apie teisingą medicininių produktų vartojimą.

Pleiskanos nesirenka (dažniausiai). Nesvarbu, ar esate jauni ar subrendę, jūsų plaukai garbanoti ar tiesūs, naudojate pigiausią ar brangiausią plaukų priežiūros priemonę – pleiskanoms tai nerūpi. Pleiskanos – tai tokia galvos odos būklė, kuri negydoma gali bet kuriuo metu pasikartoti. Akimirksniu gali atsirasti gelsvai baltų erzinančių, gėdinančių ir priverčiančių rausti sausos odos atplaišėlių. Nieko keista, kad skaitydami galvojate būtent apie tai, kaip atsikratyti pleiskanų – tai padaryti galite su tinkamomis priemonėmis. Perskaičius ir pritaikius keletą šio straipsnio patarimų, niekas net nepagalvos, kad… galite turėti pleiskanų.


Kaip sustabdyti pleiskanojimą

Šiuo metu vaistų nuo pleiskanų nėra – paaiškinome tai skyrelyje „Kas yra pleiskanos“, bet jūs visada galite šiuos vaistus „sukurti“. Pleiskanas galima „užmigdyti“. Tik įsivaizduokite. Ant jūsų pečių nebėra gelsvai baltų odos atplaišėlių. Jos nesikaupia jūsų šepetyje. O galvos oda – nesudirgusi. Tai, žinoma, panašu į vaistą nuo pleiskanų. Norėtumėte sužinoti, kaip tai pasiekti? Pasirinkite saugias išbandytas kovos su pleiskanomis priemones

DĖMESIO. Nors internete galite rasti begalę odos priežiūros priemonių nuo pleiskanų, efektyviausias sprendimas yra iš anksto paruoštas patikimų prekių ženklų, pavyzdžiui, „Australian Bodycare“, gaminys.

1. Sustabdykite pleiskanojimą naudodami arbatmedžių aliejaus šampūną arba kitas priežiūros priemones… Nėra efektyvesnio pleiskanas naikinančio natūralaus būdo nei arbatmedžių aliejus. Jei šampūnai nuo pleiskanas sukeliančio malasezijos grybelio nėra tai, ko ieškote, galite rinktis natūralų arbatmedžių aliejaus šampūną. Arbatmedžių aliejus yra natūralus antiseptikas. Mokslininkų nuomone, 5 % arbatmedžių aliejaus dozė veiksmingai malšina pleiskanų simptomus. Arbatmedžių aliejų sudaro kelių natūralių medžiagų mišinys. Viena jų – terpinen-4-olis – ir lemia arbatmedžių aliejaus pleiskanas naikinantį poveikį. Jei aptiksite arbatmedžių aliejaus ar šampūno su arbatmedžių aliejumi, kurio sudėtyje yra didelė terpinen-4-olio koncentracija, būtinai įsigykite. Jis padės įveikti erzinančias galvos odos pleiskanas.

2. Naikinkite pleiskanas šampūnu nuo pleiskanų, kurio sudėtyje yra viena ar daugiau medžiagų, kovojančių su pleiskanomis… Jūs turite pleiskanų, nes jūsų galvos odoje gyvena malasezijos grybelis. Ant galvos odos natūraliai veisiasi nedidelė malasezijos populiacija, bet, jei turite pleiskanų, tikėtina, kad ji per didelė. Mokslininkai nėra tikri dėl sukėlėjo, bet sutaria, kaip šią problemą galima išspręsti. Šampūnų nuo pleiskanų sudėtyje yra veikliųjų medžiagų, trukdančių malasezijos grybeliui daugintis ir taip šį grybelį kontroliuojančių, stabdančių bei mažinančių jo plitimą. Sumažėjus malasezijos grybelio populiacijai, pleiskanos tampa neveiksnios.

Vietiniame prekybos centre gali ir nebūti daug šampūnų nuo pleiskanų rūšių, bet ieškokite internete ir rasite šimtus. Geriausi jų išsiskiria malasezijos grybelio malšinimo veikliųjų medžiagų deriniais. Įsivaizduokite, kad turite tik vieną sausainį arba galite rinktis du. Ką pasirinktumėte? Kas geriausiai numalšintų smaližiaus apetitą? Vienas sausainis gali, bet pasirinkę du – būsite tikri. Ta pati taisyklė tinka ir itin veiksmingiems šampūnams nuo pleiskanų, ypač tiems, kurie sėkmingai kovoja su itin stipriu pleiskanojimu. Būtent dėl to geriausiems šampūnams nuo pleiskanų būdingi dviejų ar daugiau malasezijos grybelį malšinančių veikliųjų medžiagų deriniai. Veikliosios medžiagos:

  • klimbazolis
  • piroktono olaminas
  • ketokonazolas
  • cinko piritionas

Geriausi šampūnai nuo pleiskanų turi dviejų malasezijos grybelį malšinančių medžiagų derinį kartu su veikliosiomis medžiagomis, kurios minkština ir šalina pleiskanas.

Norite, kad pleiskanų būtų mažiau, o plaukai taptų puresni ir minkštesni? Šampūnas su Australijos arbatmedžių aliejumi yra tai, ko jums reikia, kad atsikratytumėte pleiskanų. Geriausių rezultatų pasieksite, jei naudosite jį reguliariai.

3. Naikinkite pleiskanas salicilo rūgštimi… Ieškodami efektyvių priemonių nuo pleiskanų, galite susidurti ir su tokiu pasiūlymu. Vis dėlto šio būdo nerekomenduojama rinktis nepasitarus su gydytoju. Kaip efektyvi namuose taikoma priemonė nuo pleiskanų rekomenduojamas aspirinas, t. y. aspirino tabletę reikėtų sutrinti ir paskirstyti ant galvos odos. Priežastis, kodėl ši naminė priemonė gali išspręsti pleiskanų problemą, – salicilo rūgštis.

Patarimas esant jautriai galvos odai. Kartais salicilo rūgštis gali dirginti jautrią galvos odą. Jei galvos oda sausa ar ypač jautri, nenaudokite salicilo rūgšties ir rinkitės kitas priemones nuo pleiskanų.

Nepamirškite prieš tai pasikonsultuoti su gydytoju.

4. Naikinkite pleiskanas pasitelkdami akmens anglies dervą… Kad ir kaip nepatraukliai tai skambėtų, bet akmens anglies derva yra laiko patikrinta priemonė nuo galvos odos pleiskanų. Taip, ji pagaminta iš akmens anglies. Taip, ji natūrali. Taip, ji veiksminga.

Siekdami geriausių rezultatų, būtinai naudokite šampūną nuo pleiskanų su akmens anglies derva. Įsigiję iš anksto paruoštą gaminį turėsite saugią priemonę, kuri nevargins jautrios galvos odos.

Akmens anglies derva, kaip ir arbatmedžių aliejus, yra sudaryta iš veikliųjų medžiagų, kurios šalina ne tik pleiskanų, bet ir žvynelinės simptomus. Dvi problemos, kurias išduoda sausa pleiskanojanti oda. Dėl šios priežasties manoma, kad akmens anglies derva normalizuoja odos atsinaujinimą ir veikia kaip salicilo rūgštis.

5. Gydykite pleiskanas arbatmedžių ir kokosų aliejaus mišiniu… Nieko nėra paprasčiau nei naminė priemonė su kokosų ir arbatmedžių aliejais. Nors griežtai rekomenduojame vengti daugumos internete siūlomų priemonių nuo pleiskanų, paprastas arbatmedžių ir kokosų aliejų mišinys yra tikrai veiksmingas.

Arbatmedžių ir kokosų aliejų mišinys – natūrali lengvo ir vidutinio lygio pleiskanų naikinimo priemonė. Svarbu turėti tinkamos koncentracijos mišinį. Norėdami sužinoti daugiau, skaitykite toliau.

Kokosų aliejus veikia dviem lygmenimis. Visų pirma, jis padeda išspręsti sausos odos problemą. Antra, jo sudėtyje yra beveik 50 % antibakterinį poveikį turinčios lauro rūgšties.

Kokosų aliejus yra puikus drėkiklis. Odos pagrindą sudaro riebalai, o sausai odai jų trūksta, todėl kokosų aliejus padeda gydyti esamas pleiskanas ir išvengti jų ateityje. Tačiau, jei jus vargina klasikinis seborėjinis dermatitas, taip pat vadinamas riebios galvos odos pleiskanomis (prisiminkite, sakėme, kad pleiskanos nesirenka, bet šįkart tai ne tas atvejis, nes riebi galvos oda sukuria geresnes sąlygas malesezijos grybeliui veistis), naudokite jį vakarais ar valandą prieš plovimą šampūnu.

Arbatmedžių aliejus yra natūralaus poveikio antiseptikas, užtikrinantis, kad galvos oda nebūtų svetinga malasezijos grybeliui.

Arbatmedžių aliejus – puiki su pleiskanomis kovojanti veiklioji medžiaga. Jame ypač daug terpinen-4-olio. Tinkama jo koncentracija su kokosų aliejumi yra natūrali priemonė nuo pleiskanų.

Australian Bodycare – plaukų kondicionierius „Hair Care“ (250 ml)

Australian Bodycare – plaukų kondicionierius „Hair Care“ (250 ml)

€9,99

Rodyti produktą


Kas yra pleiskanos?

Pleiskanos yra dermatito forma. Panaši į egzemą. Abiejų požymiai ir simptomai panašūs, bet pleiskanos, taip pat klinikiniu požiūriu žinomos kaip seborėjinis dermatitas, užuot apėmusios visą kūną, įsikuria ant jūsų galvos odos. Pleiskanų galite aptikti plaukuotose arba dažnai susiriebaluojančiose odos srityse. Tai reiškia, kad pleiskanų gali būti ir antakiuose, raukšlėse šalia nosies, ant veido ir taip, „ten apačioje“, gaktos plaukuose.

Jei diagnozavote, kad turite pleiskanų, pajusite šiuos simptomus:

  • didelės sausos gelsvai baltos odos atplaišos;
  • paraudusi, sudirgusi, uždegiminė ir niežtinti oda;
  • kartais arba dažniausiai riebi galvos oda.

Pleiskanų diagnozė reiškia, kad odoje išplito malasezijos grybelis. Nors manoma, kad tai nėra pagrindinė pleiskanų priežastis, grybelio plitimo kontrolė padeda kontroliuoti ir pleiskanas. Pirminė pleiskanų priežastis ir sukėlėjas vis dar nežinomi, todėl šiuo metu nėra žinoma, kaip jas visiškai išgydyti.

Ką tai reiškia jums? Puikią žinią. Jūs galite sėkmingai išnaikinti pleiskanas. Gelsvai baltos atplaišėlės pranyks, o pleiskanų sumažės. Galite išgydyti raudoną, niežtinčią ir pleiskanojančią odą. Galite užkirsti kelią pleiskanoms vėl atsirasti. Visa tai įmanoma tik esant nuolatinei priežiūrai. Tai reiškia, kad minėtieji 1–6 žingsniai turi būti nuosekli kasdienės galvos odos priežiūros dalis.

Priežastys

Pleiskanos atsiranda plaukų folikuluose, todėl jos dažnai aptinkamos plaukuotose ar riebiose odos vietose. Plaukų folikulai, taip pat žinomi kaip poros, išskiria riebalus, riebų odos lipidų mišinį, o malasezijos grybelis riebaluose tiesiog tarpsta.

Visą odą sudaro sudėtinga mikrobioma, kurioje slypi milijardai mielių, grybų ir bakterijų. Tai normalu ir natūralu. Mikrobioma, kaip kruopščiai subalansuota populiacija, padeda išlaikyti sveiką odą. Tačiau konkrečių rūšių bakterijoms arba grybeliams plintant patogeniškai, atsiranda spuogų arba pleiskanų.

Didesnis nei įprasta riebalų išsiskyrimas skatina malasezijos grybelio augimą plaukų folikuluose. Abiejų šių priežasčių kontrolė padeda sušvelninti ir pašalinti pleiskanų simptomus.

Simptomai

Kaip žinoti, ar tai pleiskanos, ar tiesiog sausa galvos oda? Kada kelios baltos atplaišos ant pečių jau diagnozuojamos kaip pleiskanojimas? Pleiskanojimo ir sausos galvos odos skirtumas svarbus, nes skiriasi ir jų sprendimo būdai. Jei pleiskanų atsiranda riebioje odoje, priemonių sausai galvos odai naudojimas gali jas dar labiau paskatinti.

Šių dviejų problemų skirtumą įvardyti labai lengva. Jei turite pleiskanų, pastebėsite didelių atplaišų ir (arba) gelsvai baltų odos gabalėlių. Jei jūsų galvos oda sausa, aptiksite mažų baltos spalvos negyvos odos atplaišėlių. Be to, pleiskanoms labiausiai patinka riebi galvos oda, o sausa oda yra tiesiog sausa.

DUK – dažniausiai užduodami klausimai

Kodėl žmonės turi pleiskanų?

Pleiskanų atsiranda dėl galvos odos mikrofloros disbalanso. Kai galvos oda yra sveika ir subalansuota, ji yra natūrali bakterijų ir mielių buveinė. Susidarius disbalansui, gali atsirasti pleiskanų. Jas sukelia malasezijos grybelio išplitimas. Na, o labiausiai grybelis mėgsta riebaluotą terpę.

Kas padeda nuo pleiskanų?

Siekiant išvengti pleiskanų ir jas pašalinti, rekomenduojami natūralūs antiseptikai, pavyzdžiui, arbatmedžių aliejus. Rekomenduojame naudoti iš anksto sumaišyto arbatmedžių aliejaus šampūną nuo pleiskanų.

Kaip naudoti arbatmedžių aliejų pleiskanoms naikinti?

Arbatmedžių aliejus yra natūralus antiseptikas, kuris gali padėti kontroliuoti galvos odoje esantį malasezijos grybelį, sukeliantį pleiskanas. Arbatmedžių aliejus gali būti naudojamas kartu su iš anksto sumaišytu arbatmedžių aliejaus šampūnu.


Australian Bodycare galvos odos priežiūros kaukė „Scalp Serum“ (150 ml)

Australian Bodycare galvos odos priežiūros kaukė „Scalp Serum“ (150 ml)

€14,99

Rodyti produktą