Arbatmedžių aliejaus naudojimas veidui

Profesionaliai atnaujinta: 26 October 2020

Arbatmedžių aliejus, taip pat žinomas kaip mirtenių (Melaleuca) aliejus, yra labai veiksmingas eterinis aliejus, teikiantis įvairiopą naudą. Spaudžiamą iš pražangialapių mirtenių (Melaleuca alternifolia) aliejų galima tepti ant veido ar kūno spuogams gydyti, taip pat naudoti kaip veikliąją odos priežiūros priemonių medžiagą.

Nors arbatmedžių aliejus odai prižiūrėti ir gydyti naudojamas ilgiau kaip šimtmetį, visame pasaulyje jis išpopuliarėjo tik visai neseniai. Kai buvo nustatytos ir pagrįstos jo naudingosios ypatybės, dauguma kosmetikos ir odos priežiūros įmonių pradėjo traukti jį į savo gaminių sudėtį kaip pagrindinę veikliąją medžiagą. Arbatmedžių aliejaus gaminių galima rasti beveik visuose namuose, ypač šeimose, auginančiose mažus vaikus, bei pas vyresnio amžiaus žmones, varginamus jautrios odos.

Parašė Anne Thestrup Meimbresse

Anne, „Varde“ vaistinė
Anne yra įgijusi farmacijos mokslų magistro laipsnį Pietų Danijos universitete ir jau 7 metus dirba „Varde“ vaistinėje. Paskaitykite, ką ji pataria vartotojams ir gydytojams apie teisingą medicininių produktų vartojimą.

Kas yra arbatmedžių aliejus?

Arbatmedžių aliejus yra natūralus augalinis ekstraktas, išgaunamas iš Australijoje augančių pražangialapių mirtenių (Melaleuca alternifolia), augalų lapus distiliuojant garais. Aliejus yra visiškai natūrali medžiaga, kurios negalima perdirbti, todėl jo gydomosios ypatybės itin vertinamos.

Šis eterinis aliejus turi stiprų antimikrobinį ir antiseptinį poveikį, padedantį kovoti su sunkiomis ir nemaloniomis odos problemomis bei veikiantį kaip natūrali vaistų ir aktualių odos priežiūros priemonių, kurių sudėtyje yra „sunkių“ cheminių medžiagų, alternatyva. Nors grynas arbatmedžių aliejus nuodingas, tačiau mažomis koncentracijomis juo galima saugiai tepti aktualias odos sritis.

Pastarąjį šimtmetį šis greitai išgaruojantis eterinis aliejus, išspaustas iš Australijos pražangialapių mirtenių, buvo įvairiai naudojamas visoje Australijoje. Tiesą sakant, Australijos kareiviams maži natūralaus arbatmedžių aliejaus buteliukai net buvo įduodami nešiotis pirmosios pagalbos vaistinėlėse, kad padėtų gydyti žaizdas ir neleistų kilti mirtinoms odos infekcijoms. Taip pat žinoma, kad, norėdami išgauti aliejaus, australų čiabuviai susmulkindavo arbatmedžių lapus ir jų garais kvėpuodavo gydydami kosulį ir peršalimą.


Kaip arbatmedžių aliejų naudoti veidui

Arbatmedžių aliejus dėl didelės ir įvairios naudos labai vertinamas kaip veido odos priežiūros priemonė.

Rekomenduojame tris veido priežiūros žingsnius

1 žingsnis

Kas rytą ir vakarą drungnu vandeniu ir kreminiu arba putojančiu prausikliu plačiais sukamaisiais judesiais kruopščiai nuprauskite odą. „Australian Bodycare“ veido prausiklio sudėtyje yra arbatmedžių aliejaus, padedančio kovoti su bakterijomis. Švelni priemonė nesausina odos ir yra labai veiksminga. Nešveisdama jis nuvalys nešvarumus, bakterijas, makiažą ir kitas sankaupas, kurios gali užkimšti poras.

2 žingsnis

Nuvalę naudokite tinkamą toniką, kuris atgaivins odą ir pašalins perteklinį valiklio sluoksnį. Būtina naudoti priemonę, skirtą spuoguotai odai. Taip pat svarbu rinktis švelnų veido toniką, kad veiksmingai išvalytų poras, o jo sudėtyje esantis arbatmedžių aliejus padėtų išvengti bakterijų.

3 žingsnis

Dažnai kyla pagunda per daug šveisti ar valyti odą tikintis, kad taip dėmelės ir spuogai išnyks, tačiau tai netiesa – rizikuojate per daug išsausinti ir suerzinti odą, o ji dėl to taps dar riebesnė. Valyti reikia reguliariai, švelniai ir visada po to pasitepti toniku bei konkretaus tipo odai tinkamu drėkikliu, kuris turėtų būti švelnus, nedirgintų, palaikytų odos drėgmę ir neutralizuotų bakterijas.

Nerekomenduojame kaip drėkinamąją priemonę naudoti gryno arbatmedžių aliejaus. Geriau rinkitės išbandytą drėkiklį, kurio sudėtyje yra šios medžiagos. Tačiau galite įlašinti gryno arbatmedžių aliejaus į kai kuriuos gaminius odos būklei pagerinti, pavyzdžiui, …

Priemonė nuo dėmių ir spuogų

Tyrimai parodė, kad 5 % arbatmedžių aliejaus tirpalas veikia kaip benzoilo peroksidas. Praskiedę keletą lašų arbatmedžių aliejaus su 20–40 lašų hamamelių ir 1–2 kartus per dieną šiuo mišiniu suvilgytu medvilnės tamponėliu tepdami pažeistas veido sritis, išvalysite į bėrimus linkusią odą naudodami tik natūralias priemones. Benzoilo peroksidas yra populiariausia vaistinėse parduodama priemonė nuo spuogų, bet jis gali sukelti paraudimą ir pleiskanojimą, o mažais kiekiais naudojamas arbatmedžių aliejus iš tikrųjų kovoja su šiais nemalonumais ir malšina uždegimo simptomus. Dėmės ir spuogai dažnai susidaro ant kaktos, nosies, smakro ir skruostų, o šis tirpalas yra tiek švelnus, tad jį galima naudoti kiekvienai iš šių sričių.

Rando audinio šviesinimas

Dėmės, spuogai ir kitos odos problemos gali palikti nemalonius randus ant odos, tad keli lašai arbatmedžių aliejaus medaus šaukšte gali padėti pašviesinti randus ir atkurti natūralią odos išskiriamų riebalų pusiausvyrą. Trinkite mišinį į randą keletą minučių ir palikite išdžiūti, tada nuplaukite vėsiu vandeniu. Procedūrą kartokite kasdien, kol randai natūraliai išnyks.

Sausos odos gydymas

Naudodami kelis lašus gryno arbatmedžių aliejaus, sumaišyto su baziniu aliejumi, pavyzdžiui, migdolų, ir masažuodami į odą, galite atgaivinti sausą odą. Šis mišinys padidins odos elastingumą ir ją suminkštins. Paprastai rekomenduojama naudoti prieš einant į dušą. Jei reguliariai naudosite šį mišinį ir toliau, oda bus labiau drėkinama ir mažiau linkusi sausėti.

Makiažo valiklis

Arbatmedžių aliejų galima naudoti kaip makiažo valiklį: sumaišius dešimt lašų arbatmedžių aliejaus su ketvirtadaliu puodelio rapsų arba alyvuogių aliejaus sterilizuotame sandariame inde. Prieš naudodami įsitikinkite, kad mišinys gerai išmaišytas. Arbatmedžių aliejus veiksmingai šalina makiažą ir atkemša odos poras, tad padeda išvengti bėrimo. Bazinis aliejus, šiuo atveju rapsų arba alyvuogių, padeda drėkinti odą ir išlyginti smulkias linijas ar raukšles. Šis tirpalas puikiai tinka tiems, kas turi jautrią odą ir yra varginami alerginių reakcijų. Turėkite omenyje, kad šis tirpalas akių makiažui valyti netinka.

Sudrėkinkite medvilnės tamponą tirpalu ir nuvalykite veido makiažą. Drungnu vandeniu kruopščiai nuplaukite odą, tada pasitepkite toniku, kad pašalintumėte priemonės perteklių ir negyvas odos ląsteles. Reguliariai naudodami arbatmedžių aliejų makiažui valyti pagerinsite odos būklę ir apsaugosite ją nuo bakterijų sukeltų bėrimų, kuriuos gali skatinti ir nešvarūs kosmetiniai šepetėliai.

Tonikas

Odos tonikas yra odos valymo procedūros dalis. Jis padeda pašalinti purvą ir kitus nešvarumus, kurių gali likti po plovimo veido prausikliu. Antibakterinėmis, antiseptinėmis ir antimikrobinėmis ypatybėmis išsiskiriantis namuose gamintas arbatmedžių aliejaus tonikas – ekonomiškas būdas gydyti spuogus ir dėmeles. Toks tonikas ramina veido odą, o pasigaminti jo galima namie turint tik purškimo buteliuką, vandens ir eterinio aliejaus.

Pripilkite į buteliuką vandens. 25 ml vandens turi tekti dešimt lašų arbatmedžių aliejaus ir penki lašai eterinio aliejaus. Kiekvieną kartą prieš naudodami buteliuką gerai suplakite ir du kartus per dieną lengvai papurkškite ant nuprausto veido. Tada tepkitės pasirinktu drėkikliu.

Jei norite naudoti arbatmedžių aliejų veidui, rekomenduojame, kaip minėjome, rinktis patvirtintus gaminius, į kuriuos galima įlašinti arbatmedžių aliejaus. Taip ilgainiui pasieksite gerų ir patikimų rezultatų.

Australian Bodycare – kremas „Face Cream“ (50 ml)

Australian Bodycare – kremas „Face Cream“ (50 ml)

€14,99

Rodyti produktą

Pranašumai naudojant arbatmedžių aliejų veidui

Arbatmedžių aliejus yra praktiškas, nebrangus ir, kaip minėta, odai jį galima naudoti keliais būdais. Jis dažnai vadinamas žolelių aliejų visų galų meistru. Iš tikrųjų tyrimai rodo, kad arbatmedžių aliejų sudaro beveik šimtas skirtingų komponentų, kurie lemia, kad jį galima naudoti įvairiausiais būdais.

Šis augalinis ekstraktas yra antimikrobinis agentas – stabdo bakterijų augimą ir neleidžia infekcijai plisti.

Siekiant atsikratyti bakterijų, būtina valyti ir prausti odą ryte ir vakare. Tačiau svarbu nepersistengti, nes galite iš odos išplauti drėgmę.

Odą taip pat reikia drėkinti ir apsaugoti. Arbatmedžių aliejus padeda atsikratyti spuogų ir valo odą, nes turi antibakterinį poveikį (spuogai kyla tik dėl užsikimšusios riebalinės liaukos).

Galite įsigyti muilą, prausiklį ir veido kremą su arbatmedžių aliejumi, kurio kiekis juose yra pakankamas veiksmingai kovai su spuogais.

Dažniausiai užduodami klausimai apie arbatmedžių aliejų veidui

Ar arbatmedžių aliejus tinka jūsų veidui?

Arbatmedžių aliejus yra puikus natūralus augalinis ekstraktas, kurį galima saugiai naudoti veidui. Šis eterinis aliejus turi didelę gydomąją naudą ir patikimai apsaugo net pačią jautriausią odą.

Kaip arbatmedžių aliejų naudoti veidui?

Arbatmedžių aliejų veidui galima naudoti įvairiai – skiestą baziniu aliejumi arba sumaišytą su mėgstamomis odos priežiūros priemonėmis. Taikant kai kuriuos metodus, gali tekti netrukus nuplauti mišinį nuo veido, o kai kuriuos arbatmedžių aliejaus tirpalus galima palikti ant odos keletui valandų.

Ar galima tepti arbatmedžių aliejų tiesiai ant veido?

Rekomenduojame niekada nenaudoti gryno arbatmedžių aliejaus tiesiogiai ant odos.

Kaip naudoti arbatmedžių aliejų veidui?

Arbatmedžių aliejų veidui galima naudoti norint įveikti odos problemas, pavyzdžiui, dėmes, spuogus, sausumą, infekcijas ar kitus sutrikimus, pavyzdžiui, pleiskanas ar sausą galvos odą. Aliejus turi antimikrobinių ir antiseptinių ypatybių, kurios idealiai tinka odai gydyti ir nuraminti. Reguliariai naudojamas arbatmedžių aliejus taip pat suteikia idealią odos apsaugą, naikina dėmes ir randus.

Australian Bodycare veido prausiklis „Face Wash“ (100 ml)

Australian Bodycare veido prausiklis „Face Wash“ (100 ml)

€12,99

Rodyti produktą