Ar arbatmedžių aliejus tinka spuogams naikinti?

Profesionaliai atnaujinta: 26 October 2020

Nėra natūralesnės priemonės nuo spuogų nei arbatmedžių aliejus. Jei šiuo metu kovojote su spuogais, arbatmedžių aliejus siūlo sprendimą. Bet kaip jį naudoti? Ar gali jis įveikti spuogus ir neleisti atsirasti naujiems? Kaip jis veikia? Perskaitę straipsnį iki galo, turėsite aiškų atsakymą į visus tris klausimus.

Parašė Anne Thestrup Meimbresse

Anne, „Varde“ vaistinė
Anne yra įgijusi farmacijos mokslų magistro laipsnį Pietų Danijos universitete ir jau 7 metus dirba „Varde“ vaistinėje. Paskaitykite, ką ji pataria vartotojams ir gydytojams apie teisingą medicininių produktų vartojimą.

Kaip atrodo spuogai?

Dėmės, spuogai, mikrokomedonai, inkštirai, pustules ir papulės. Tai gali būti dideli iškilimai su baltomis viršūnėlėmis arba maži gumbeliai po oda. Jie gali būti atviri, pavyzdžiui, inkštirai, arba uždari dariniai, pavyzdžiui, dėmės.

Spuogelių baltomis viršūnėlėmis pasitaiko labai dažnai ir jie laikomi lengva spuogų forma. Jų atsiranda, kai oda sulaiko riebalus bei negyvas ląsteles porų viduje ir taip leidžia daugintis bakterijoms. Spuogeliai baltomis viršūnėlėmis yra maži ir neskausmingi, dažniausiai aptinkami susiriebaluojančiose srityse, pavyzdžiui, T zonoje, ant krūtinės ir nugaros.

Atviri ir iškilūs spuogai juodomis viršūnėlėmis yra itin dažni T zonoje. Jie atrodo juodi, nes jų viduje esantys riebalai reaguoja su oru ir oksiduojasi.

Mikrokomedonai – labai dažna visų tipų odos problema. Nors visų rūšių spuogai labiausiai būdingi riebiai odai, mikrokomedonai taip pat gali paveikti tiek normalią, tiek sausą odą. Mikrokomedonai – labai maži spuogeliai, dažnai laikomi paviršiniais, ypač dažni ant kaktos, tačiau taip pat gali atsirasti ir ant skruostų, T zonoje, ant krūtinės ir nugaros.


Ar arbatmedžių aliejus tinka spuogams naikinti?

Spuogai yra ženklas, kad odai reikia pagalbos. Juos sukelia nepašalinta negyva oda, dažniausiai būdinga riebiai odai, nes riebalai odoje veikia kaip klijai. Spuogus sukelia trys pagrindiniai veiksniai: negyvų odos ląstelių sankaupos, odos riebalų perteklius ir spuogus skatinanti bakterija Propionibacterium acnes.

Arbatmedžių aliejus gali padėti išgydyti ir neleisti susidaryti daugumos tipų spuogams. Jei turite spuogų, patiriate lėtinį uždegimą, todėl veikliosios medžiagos, veikiančios kaip uždegimus malšinantys preparatai, gali padėti gydyti spuogus ir neleisti jiems susidaryti. Spuogų atsiranda dauginantis bakterijoms, vadinamoms Propionibacterium acnes, o arbatmedžių aliejus veikia kaip antiseptikas ir gali padėti to išvengti.

Esmė: arbatmedžių aliejus yra efektyvi natūrali priemonė nuo spuogų.

Arbatmedžių aliejų pirmą kartą prieš šimtus metų panaudojo Australijos aborigenai. Vyresnieji genčių nariai perduodavo medicinines žinias iš lūpų į lūpas, todėl arbatmedžių aliejus daug amžių buvo paslaptis. Aborigenų gentys naudodavo suspaustus ir plėšytus arbatmedžių lapus kaip gydomuosius tvarsčius pjautinėms žaizdoms, įdrėskimams ir kitoms žaizdoms gydyti. Lapai padėdavo odai greitai sugyti ir apsaugodavo žaizdas nuo infekcijos. Tik XX a. trečiajame dešimtmetyje arbatmedžių aliejaus naudą atskleidė chemikas Arthuras Penfoldas. Jis atkreipė dėmesį, kad aliejus turi didelį antiseptinį poveikį ir jį reikia ištirti tolesniam potencialui nustatyti.

Mokslininkai jau žino, kad arbatmedžių aliejus turi lengvo ar vidutinio veiksmingumo antiseptinių ypatybių, galinčių neleisti tam tikrų rūšių bakterijoms daugintis. Natūralu, kad visų tipų odoje yra šiek tiek šių bakterijų, tačiau, joms mintant negyvos odos ląstelėmis, jų skaičius auga ir atsiranda spuogų. Arbatmedžių aliejus gali padėti tai sustabdyti. Jis taip pat gali būti toks pat veiksmingas, kaip farmacininkų naudojamos priemonės nuo spuogų. Pavyzdžiui, ilgą laiką gydant lengvo ar vidutinio lygio spuogus, naudojamas 5 % arbatmedžių aliejaus gelis buvo toks pat veiksmingas kaip ir 5 % benzoilo peroksido losjonas. Arbatmedžių aliejaus gelis taip pat turėjo mažesnį šalutinį poveikį. Jei kada bandėte benzoilo peroksidą spuogams gydyti, gerai žinote, kaip jis gali džiovinti ir dirginti odą.

Arbatmedžių aliejus taip pat tinka spuogams gydyti ir dėl uždegimą malšinančio poveikio. Esant uždegimui susidaro įvairių tipų spuogų, jie virsta duobelėmis ir gumbeliais. Jei oda paraudusi, jautri ar patinusi, tai rodo uždegimą. Arbatmedžių aliejus yra natūralus mišinys, kurio sudėtyje yra daug veikliųjų medžiagų, raminančių ir lengvinančių uždegimo simptomus. Vienai šių medžiagų – terpinen-4-oliui – būdingas itin stiprus poveikis. Štai dėl ko kartais matysite arbatmedžių aliejų pavadintą didelės koncentracijos arba procento terpinen-4-oliu. Aptikę tokį – įsigykite: jis puikiai padės nuo spuogų.

Australian Bodycare – kremas „Face Cream“ (50 ml)

Australian Bodycare – kremas „Face Cream“ (50 ml)

€14,99

Rodyti produktą


4 žingsniai, kaip laimėti kovą su spuogais

Spuogus sukelia odos pokyčiai, o odos priežiūra gali veiksmingai padėti su jais kovoti. Pavyzdžiui, cistiniai spuogai yra labai dažni brendimo laikotarpiu, nes hormonai sukelia žmogaus odos tipo pokyčių, oda riebėja ir kaupia negyvas ląsteles. Todėl, norint to išvengti, itin svarbu laikytis kasdienio odos priežiūros režimo. Imdamiesi veiksmų padedate odai kovoti su spuogais.

Tik kasdienė odos priežiūra yra veiksminga. Kaip kad jums reikia maisto kasdien, kad išliktumėte sveiki, spuogų nuvargintai odai taip pat reikia tinkamos odos priežiūros kiekvieną dieną. Turite taip pat suprasti, kad spuogus naikinančioms veikliosioms medžiagoms, pavyzdžiui, arbatmedžių aliejui, reikia laiko rezultatams pasiekti. Nors pagerėjimą galite išvysti jau pirmąją savaitę, gali prireikti trijų mėnesių, kad įsitikintumėte ilgalaike nauda.

Išvydę priemonių nuo spuogų rezultatus, toliau naudokite odos priežiūros produktus, kad oda būtų sveikesnė. Tęsdami kasdienės odos priežiūros ritualus galėsite išvengti naujų spuogų.

1. žingsnis. Valykite odą

Pirmasis spuogus mažinančios priežiūros žingsnis – ryte ir vakare prausti veidą drungnu vandeniu ir prausikliu nuo spuogų. Spuogus sukelia susikaupusios negyvos odos ląstelės, nešvarumai (pavyzdžiui, taršiosios dalelės) ir riebalų ant odos perteklius. Veido prausimas padeda užkirsti kelią visoms trims priežastims atsirasti.

Geriausių veido prausimo priemonių nuo spuogų sudėtyje yra antiseptinių medžiagų, padedančių įveikti bakterijas. Jos taip pat turi būti švelnios odai. Jei oda turi polinkį į spuogus, ji bus ir jautri. Švelnius valomuosius prausiklius lengva išsirinkti, nes dauguma jų yra be natrio laurilsulfato (SLS), o jų pH yra subalansuotas. Išbandykite „Australian Bodycare“ veido prausiklį su arbatmedžių aliejumi.

Profesionalo patarimas: būtinai švelniai nuplaukite odą. Prausdami veidą prausikliu odos netempkite ir netraukite, kad dar labiau jos nesuerzintumėte ir nesukeltumėte uždegimo.

2. žingsnis. Rinkitės spuogus naikinantį toniką

Nuprausę odą atkurkite jos natūralią pusiausvyrą toniku nuo spuogų. Tonikuose yra veikliųjų medžiagų, kurios atkuria odos pH – tai puiku, nes kai kurių rūšių bakterijos klesti, kai odos pH nėra subalansuotas. Siekdami didžiausio efekto, rinkitės toniką, kurio sudėtyje yra spuogus naikinančio arbatmedžių aliejaus.

Tinkamas tonikas padės giliai išvalyti poras. Tai svarbu, nes spuogai susiformuoja porų viduje. Tokio tipo tonikai padės naikinti bakterijas ir pašalinti negyvą odą.

Galite rinktis toniką buteliuke arba iš anksto juo suvilgytus tamponus. Taip pat svarbu, kad tonikas tiktų jautriai odai. Išbandykite „Australian Bodycare“ veido toniką.

3. žingsnis. Naudokite odos porų neužkemšantį drėkiklį

Turint spuogų, gali kilti noras juos vis valyti ir valyti, šveisti, kol pavyks išnaikinti, vengti drėkinimo ir naudoti sausinančias odos priežiūros priemones. Tačiau visa tai situaciją tik pablogina. Jūsų oda gali tapti ne tokia riebi kelioms valandoms, bet riebalų sankaupos gilesniuose odos sluoksniuose greitai atsinaujina. Tai trumpalaikė nauda (tiesiog kelių valandų) ir ilgalaikis odos pažeidimas.

Užuot taip darę, naudokite lengvą, porų neužkemšantį drėkiklį. Kai kuriuose drėkikliuose gali būti medžiagų, kurios užkemša poras. Tokios priemonės gali dar labiau pakenkti spuoguotai odai. Pavyzdžiui, poras lengvai užkemša kokosų aliejus. Problemiškų tipų odai skirti drėkikliai dažnai vadinami nekomedogeniniais, t. y. nekemšančiais porų.

Kovodami su spuogais, naudokite lengvą drėkinamąją priemonę su veikliosiomis medžiagomis, mažinančiomis spuogus, pavyzdžiui, arbatmedžių aliejumi. Lengvais sukamaisiais judesiais tepkite ploną kremo sluoksnį ryte ir vakare. Išbandykite „Australian Bodycare“ veido kremą su arbatmedžių aliejumi.

4. žingsnis. Kai labiausiai reikia, naudokite priemones nuo spuogų

Spuogai iškyla netinkamiausiu metu prieš pasimatymą, svarbius susitikimus, interviu, didelę progą arba tiesiog sustresavus. Kai esate įsitempę, jūsų kūnas taip pat patiria stresą, o tai reiškia, kad oda tampa mažiau pajėgi kovoti su spuogais. Būna, kad įprasta odos priežiūra tiesiog nepadeda ir prireikia veiksmingo spuogų gydymo čia ir dabar.

Pieštukas nuo spuogų – puikus sprendimas. Jį galite naudoti konkrečioje odos vietoje, kuriai reikia padėti. Pieštuką galite įsimesti į rankinę ar kišenę, kad galėtumėte iš karto vietoje imtis gydymo.

Pieštuko sudėtyje yra koncentruotas medžiagų nuo spuogų mišinys. Jos padeda sumažinti paraudimą, spuogų iškilumą ir kovoja su spuogus sukeliančiomis bakterijomis. Kaip spuogas bebandytų išsilaikyti, pieštukas gali padėti tam užkirsti kelią. Išbandykite „Australian Bodycare“ pieštuką nuo spuogų su arbatmedžių aliejumi.

DUK – dažniausiai užduodami klausimai

Ar arbatmedžių aliejus tinka jūsų odai?

Tinkamai atskiestas arbatmedžių aliejus yra labai naudingas odai. Arbatmedžių aliejus yra natūralus antiseptikas ir uždegimą malšinanti priemonė – saugo odą nuo bakterijų ir grybelio sukeltų problemų, pavyzdžiui, spuogų ir pleiskanų. Arbatmedžių aliejus taip pat gali būti veiksminga priemonė negilioms žaizdoms, vabzdžių įgėlimams ir įdrėskimams gydyti.

Kuo naudingas arbatmedžių aliejus?

Arbatmedžių aliejus turi daug pranašumų, tačiau geriausiai žinomas kaip natūralus antiseptikas ir uždegimą malšinanti priemonė. Arbatmedžių aliejus yra veiksminga priemonė nuo spuogų, pleiskanų, nedideliems įpjovimams, įdrėskimams ir vabzdžių įgėlimams gydyti.

Ar arbatmedžių aliejus pašalina tamsias dėmes?

Arbatmedžių aliejus nepašalina tamsių dėmių, bet gali padėti nuo jų apsisaugoti. Arbatmedžių aliejus yra veiksminga priemonė spuogams gydyti ir neleisti jiems atsirasti. Dėl spuogų gali susidaryti po uždegimo likusios hiperpigmentacinės sritys, t. y. tamsios dėmės. Azijiečių tipo oda linkusi į po uždegimo susidarančią hiperpigmentaciją. Jei spuogams iškilti neleisite, padėsite išvengti ir tamsių žymių.

Ar arbatmedžių aliejus tinka nuo senatvinių dėmių?

Arbatmedžių aliejus turi antioksidacinių ypatybių, o visi antioksidantai padeda išvengti senatvinių dėmių. Vadinamos ir kepenų dėmėmis senatvinės dėmės susidaro, kai odą nuolat vargina saulės spinduliai ar tarša. Arbatmedžių aliejus, kaip antioksidantas, gali padėti išvengti odos streso. Sustabdžius naujų senatvinių dėmių atsiradimo procesą, senosios dėmės gali natūraliai išnykti.

Ar arbatmedžių aliejus tinka randams gydyti?

Arbatmedžių aliejus padeda sumažinti randus ir jų išvengti. Antiseptinis arbatmedžių aliejus padeda apsaugoti pjautines žaizdas, įdrėskimus ir spuogus nuo kenksmingų bakterijų, tad prisideda prie sėkmingo gijimo proceso. Uždegimą malšinantį poveikį turintis arbatmedžių aliejus padeda išvengti didelio uždegimo ir sumažinti randų tikimybę.

Australian Bodycare veido prausiklis „Face Wash“ (100 ml)

Australian Bodycare veido prausiklis „Face Wash“ (100 ml)

€12,99

Rodyti produktą