Ar arbatmedžių aliejus tinka odai?

Profesionaliai atnaujinta: 26 October 2020

Arbatmedžių aliejus – tai pastaruosius kelerius metus daug tiriamas augalinis ekstraktas. Manoma, kad ši medžiaga turi daug gydomųjų ypatybių, kurios gali padėti sergant įvairiomis odos ligomis. Eterinis aliejus išgaunamas iš krūminių augalų pražangialapių mirtenių (Melaleuca alternifolia), turinčių tam tikrų antiseptinių ir antimikrobinių ypatybių. Kadangi arbatmedžių aliejus yra švelnesnė natūrali vaistų bei agresyvių cheminių medžiagų, naudojamų kosmetinėse odos priežiūros priemonėse, alternatyva, dauguma žmonių tiesiog nori naudoti gaminius, kurių sudėtyje būtų arbatmedžių aliejaus – veikliosios medžiagos, galinčios išspręsti jų odos problemas.

Parašė Anne Thestrup Meimbresse

Anne, „Varde“ vaistinė
Anne yra įgijusi farmacijos mokslų magistro laipsnį Pietų Danijos universitete ir jau 7 metus dirba „Varde“ vaistinėje. Paskaitykite, ką ji pataria vartotojams ir gydytojams apie teisingą medicininių produktų vartojimą.

Arbatmedžių aliejus turi begalę odai naudingų ypatybių, todėl tampa vis populiaresne sudedamąja daugybės odos kremų, priemonių nagams, masažo aliejų, veido prausiklių ir net plaukų priežiūros priemonių dalimi. Jam būdingos didelės antiseptinės galios, todėl kai kurie gydytojai ir odos priežiūros specialistai arbatmedžių aliejų net rekomenduoja kaip alternatyvią priemonę įprastiems gydomiesiems preparatams ir odos priežiūros priemonėms – šis augalinis ekstraktas yra toks pat veiksmingas, tačiau neturi jokio agresyvaus nepageidaujamo šalutinio poveikio.

Arbatmedžių aliejų gali naudoti visi, nes labai mažai tikėtina, kad jis turėtų kokį nors šalutinį efektą. Odos priežiūros priemonių, į kurias kaip veiklioji medžiaga įtrauktas arbatmedžių aliejus, dažnai galima rasti kiekvienuose namuose, ypač šeimose, auginančiose mažus vaikus, taip pat vyresnio amžiaus žmonių arba turinčiųjų jautrią odą vaistinėlėse. Dažniausiai naudojamose odos priežiūros priemonėse, parduodamose vaistinėse ir kosmetikos parduotuvėse, yra cheminių medžiagų, kurios kartais gali net pabloginti ir apsunkinti nemalonias odos būkles, pavyzdžiui, spuogus, sausumą, ir sukelti odos uždegimą. Arbatmedžių aliejus gali neutralizuoti ir gydyti šias problemas, kartu užtikrindamas patikimą odos priežiūrą ir apsaugą.


Arbatmedžių aliejaus nauda odai

Gydomųjų preparatų odai su arbatmedžių aliejumi galima pasigaminti namuose arba įsigyti vaistinėje. Galima pasigaminti savo preparatą arbatmedžių aliejų atskiedžiant kitu aliejumi, pavyzdžiui, alyvuogių, arba galima pasitikėti specialistais ir nusipirkti saugią, patikrintą odos priežiūros priemonę su arbatmedžių aliejumi. Rinktis jums.

Mes sudarėme tokį arbatmedžių aliejaus naudingumo odai sąrašą.

1. Į spuogus linkusios odos gydymas

Stiprios arbatmedžių aliejaus antibakterinės ypatybės gali padėti sumažinti odos patinimą ir sudirgimą. Moksliniai tyrimai parodė, kad arbatmedžių aliejus veiksmingai gydo lengvos formos ir vidutinio sunkumo aknę.

Šiek tiek gryno arbatmedžių aliejaus sumaišykite su keliais lašais hamamelių ekstrakto ir du kartus per dieną vatos gumulėliu tepkite pažeistas odos vietas. Reguliariai tepdami galite išdžiovinti pūlingus spuogus, spuogelius, inkštirus ir kitokius defektus bei dezinfekuoti odos poras. Jei turite spuogų ant kūno, keletą lašų arbatmedžių aliejaus praskieskite kitu aliejumi ir šį mišinį įpilkite į vonią. Minimaliomis pastangomis tai gali padėti panaikinti spuogus probleminėse srityse. Kartais spuogų gali atsirasti dėl riebios odos. Arbatmedžių aliejus gali padėti išvalyti odą, pašalindamas riebalus ir nešvarumus iš užsikimšusių odos porų.

2. Psoriazės simptomų lengvinimas

Psoriazei būdingos raudonos, žvyneliais padengtos ir uždegimo paveiktos sausos odos sritys. Ši odos liga gali sukelti niežėjimą, skausmą ir sudirgimą, tačiau šiuo metu nėra žinoma, kaip šią ligą visiškai išgydyti. Kadangi arbatmedžių aliejus turi antibakterinį poveikį, jis gali padėti sumažinti psoriazės sukeliamą diskomfortą. Jį galite naudoti taip: dešimt lašų arbatmedžių aliejaus sumaišykite su dviem šaukštais ištirpinto kokosų aliejaus ir šiuo mišiniu du kartus per dieną įtrinkite pažeistą odos plotą. Mišinys prasiskverbs į gilesnius odos sluoksnius ir sumažins psoriazės pėdsakus.

3. Arbatmedžių aliejus – sausai, egzemos pažeistai odai gydyti

Egzema gali būti nemaloni ir nuolatinė odos problema, varginanti tiek suaugusiuosius, tiek mažus vaikus. Šiai ligai būdingi smarkūs bėrimai, sausumas, niežėjimas ir skausmingos pūslelės. Arbatmedžių aliejus turi antiseptinių ypatybių, kurios gali nuraminti išbertų ir pūslelėmis nusėtų odos sričių niežulį.

Norėdami palengvinti sausos, niežtinčios odos simptomus, dvidešimt lašų arbatmedžių aliejaus sumaišykite su puse puodelio kokosų aliejaus ir šiuo mišiniu du kartus per dieną atsargiai tepkite pažeistas odos sritis. Jei egzema apėmė visą kūną, išsimaudykite vonioje su arbatmedžių aliejumi, kaip minėta pirmiau.

4. Odos išaugų šalinimas

Odos išaugos yra maži nepavojingi kūno spalvos dariniai ant odos, kuriuos gali būti sunku pašalinti. Vis dėlto nustatyta, kad odos išaugas galima veiksmingai panaikinti naudojant arbatmedžių aliejų, nes jam būdingas antiseptinių, antibakterinių ir antivirusinių ypatybių derinys. Paprasčiausiai vatos tamponėliu tepkite odos išaugą tinkamai atskiestu arbatmedžių aliejumi arba saugiu ir patikrintu preparatu su arbatmedžių aliejumi ir palikite, kol išdžius. Pastebėsite, kad pamažu odos išauga išnyks.

5. Vėjaraupių simptomų lengvinimas

Nors nuo vėjaraupių skiepijama, ši liga dar nėra visiškai išnaikinta. Vėjaraupiai gali būti ypač nemaloni liga, ypač jaunesniems vaikams, nes smarkiai niežti odą ir kasantis gali atsirasti randų, todėl specialistai nerekomenduoja to daryti. Kad padėtumėte sumažinti vėjaraupių sukeliamą odos niežulį, išsimaudykite vonioje, į kurią įlašinta keletas lašų arbatmedžių aliejaus, atskiesto kokiais nors kitais aliejais, pagulėkite joje pusę valandos.

Arbatmedžių aliejus laikomas vienu saugesnių eterinių aliejų, kuriuos galima tepti ant odos. Tačiau, norint, kad eterinių aliejų odai teikiama nauda atsiskleistų, prieš naudojant juos visus reikia atskiesti kitu tinkamu aliejumi. Ne visada aišku, kokiomis proporcijomis tai daryti, todėl rekomenduojame investuoti į jau gatavą, saugią priemonę su arbatmedžių aliejumi, pavyzdžiui, šampūną, serumą ar drėkiklį.

Australian Bodycare 100 % grynas arbatmedžio aliejus (10ml / 30ml)

Australian Bodycare 100 % grynas arbatmedžio aliejus (10ml / 30ml)

€7,99

Rodyti produktą


Ką daryti, kad oda būtų švari

Atliekant įprastas odos priežiūros procedūras ir laikantis sveikos mitybos principų, per kelias dienas odai galima lengvai suteikti nepriekaištingą ir švytinčią išvaizdą.

  1. Valykite: būtinai kasdien prauskite veidą prieš miegą ir ryte. Veido prausikliai, kurių sudėtyje yra arbatmedžių aliejaus, puikiai tinka riebalams ir nešvarumams iš porų valyti. Juos reikia įtrinti į odą ir palaukus ne mažiau kaip 30 sekundžių nuplauti.
  2. Šveiskite: nuvalę veidą, 2–3 kartus per savaitę naudokite švelnų šveitiklį, kad nušveistumėte negyvą odą, o veidas įgautų sveiko švytėjimo.
  3. Naikinkite spuogus: jei turite spuogų, jų galite atsikratyti nuolat visą dieną juos tepdami arbatmedžių aliejumi. Jis padeda gydyti tik tas odos sritis, kuriose yra spuogų, taip pat tai naudinga priemonė keliaujant.
  4. Drėkinkite: po įprastos veido valymo procedūros veidą visada patepkite švelniu drėkikliu, kad atkurtumėte natūralią odos pusiausvyrą. Drėkinant odą, ji išlieka glotni, švytinti ir neleidžiama jai išsausėti.

Dažniausiai užduodami klausimai apie arbatmedžių aliejų odai

Kas yra arbatmedžių aliejus?

Arbatmedžių aliejus yra lakusis eterinis aliejus, išgaunamas iš Australijoje augančių pražangialapių mirtenių (Melaleuca alternifolia). Kaip žinoma, praėjusį šimtmetį šis augalinis ekstraktas buvo itin dažnai naudojamas pačioje Australijoje, tačiau tik visai neseniai, ištyrus ir dokumentais patvirtinus jo naudingumą, jis tapo populiarus visame pasaulyje.

Kaip arbatmedžių aliejus veikia odą?

Arbatmedžių aliejus gali daryti stebuklus, nes veikia odą kaip antibakterinė ir antiseptinė medžiaga. Jis gali būti naudojamas daugybei odos problemų ir nemalonių simptomų palengvinti.

Ar arbatmedžių aliejus šalina odos išaugas?

Taip, arbatmedžių aliejus gali būti naudojamas odos išaugoms šalinti. Puikus sprendimas – pieštukas nuo spuogų su arbatmedžių aliejumi. Jį galite naudoti konkrečioje odos vietoje, kuriai reikia padėti. Pieštuką galite įsimesti į rankinę ar kišenę, kad galėtumėte iš karto vietoje imtis gydymo.

Ar arbatmedžių aliejų galima tepti tiesiai ant odos?

Gryno arbatmedžių aliejaus nereikėtų tepti tiesiai ant odos, jį visada reikia praskiesti kitu aliejumi. Saugiausias būdas naudoti arbatmedžių aliejų – tai įsigyti saugų, patikrintą šampūną, serumą ar drėkiklį, skirtą būtent tai problemai, kurią norite panaikinti.

Kaip arbatmedžių aliejų tepti ant odos?

Paprastai didesnius odos plotus tepkite arbatmedžių aliejumi, atskiestu kitu antriniu aliejumi, šiuo mišiniu įtrindami pažeistą vietą. Gydydami spuogus vatos gumulėliu aliejų galite tepti tiesiai ant odos.

Ar arbatmedžių aliejus gali nudeginti odą?

Arbatmedžių aliejus gali nudeginti odą, todėl, prieš pradedant naudoti šį aliejų kaip gydomąją priemonę, visada rekomenduojama išbandyti jo poveikį nedideliame odos plote. Jei jaučiate odos dilgčiojimą ar sudirgimą, nedelsdami nuplaukite tą vietą ir aliejaus nebenaudokite.

Ar arbatmedžių aliejus sausina odą?

Taip, arbatmedžių aliejus gali sausinti odą, todėl visada rekomenduojama atskiesti jį kitu antriniu aliejumi.

Ar arbatmedžių aliejus tinka riebiai odai?

Arbatmedžių aliejus yra puiki riebios odos priežiūros priemonių sudedamoji dalis, nes padeda iš odos porų pašalinti perteklinius riebalus, atkimšti jas ir tokiu būdu pagerinti odos būklę ir išvaizdą.

Ar arbatmedžių aliejus padeda niežtint odai?

Arbatmedžių aliejus gali padėti niežtint odai, nes turi uždegimą malšinančių ypatybių, kurios gali sumažinti niežulį. Jei niežėjimą sukelia infekcija, aliejaus antimikrobinis poveikis gali padėti pašalinti ne tik niežėjimą, bet ir jo priežastį.

Ar arbatmedžių aliejus tinka į spuogus linkusiai odai?

Arbatmedžių aliejus puikiai tinka į spuogus linkusiai odai ir yra įprasta veiklioji medžiaga, naudojama odos priežiūros priemonėse nuo spuogų. Šis augalinis ekstraktas turi antiseptinių ir uždegimą malšinančių ypatybių, padedančių kovoti su spuogais ir pagerinti odos būklę.

Ar arbatmedžių aliejus tinka jautriai odai?

Taip, arbatmedžių aliejus tinka jautriai odai, nes jį galima praskiesti iki ne tokios stipriai veikiančios koncentracijos. Kadangi arbatmedžių aliejus yra natūrali alternatyvi priemonė daugumai agresyvių cheminių medžiagų ir vaistų, kurie gali būti kenksmingi ir pabloginti esamą odos būklę, jį tinkamai naudojant žmonėms rečiau kyla neigiamų reakcijų.

Australian Bodycare 100 % grynas arbatmedžio aliejus (10ml / 30ml)

Australian Bodycare 100 % grynas arbatmedžio aliejus (10ml / 30ml)

€7,99

Rodyti produktą